На сході України є ще 6 “гуманітарних коридорів” між підконтрольною та тимчасово окупованою територіями. Але наразі всі вони заблоковані представниками т.з. “ЛДНР”.
Майже щодня на пунктах пропуску працюють представники благодійного фонду “Право на захист”. Вони слідкують за ситуацією на КПВВ і допомагають людям, які зіштовхнулися зі складнощами під час перетину.
У вівторок, 7 вересня, на пункт пропуску на Луганщині прибула жінка на інвалідному візку. Пересуватися самотужки вона не могла, бо нещодавно перенесла інсульт і має ускладнення у вигляді діабету. Тому на КПВВ вона була у супроводі родички. Жінки прямували на підконтрольну територію.
“При перетині КПВВ виявилось, що термін електронної перепустки скінчився. Ми допомогли видалити стару заявку й подати нову, а також надіслали на розгляд до координаційної групи СБУ документи та медичні довідки жінки”, — розповідає Вільному радіо правозахисниця.
Документи, які підтверджують хворобу, допомогли оформити перепустку в прискореному режимі. Тож пройти через лінію розмежування хвора жінка та її родичка змогли того ж дня.
Зазначимо, пункт пропуску “Станиця Луганська” працює щодня з 08:00 до 16:00. Тут пропускають лише пішоходів.
Щосереди та щоп’ятниці з 09:00 до 12:00 тут можна вакцинуватися від COVID-19.
Додамо, представники окупаційної влади пропускають людей з пропискою на підконтрольній територій лише за списками. А мешканцям окупованої Луганщини дозволяють виїхати з ТОТ і повернутися лише раз на місяць.
З питаннями стосовно перетину КПВВ можна звернутися до представників БФ “Право на захист”. Вони безкоштовно консультують за цими номерами:
[banner_roz4]
Пропуск на цьому пункті є лише в понеділок і п’ятницю — саме в ці дні представники т.з. “ДНР” відкривають свій дзеркальний блокпост “Оленівка”. Тут можна пройти пішки або проїхати на авто з 08:00 до 16:00.
Зазначимо, представники ОРДО випускають лише тих, у кого є прописка на підконтрольній території, а впускають тільки за попереднім узгодженням у т.з. “міжвідомчому штабі ДНР”.
На Донбасі є ще 5 контрольно-пропускних пунктів, але пропуску людей через них немає вже багато місяців поспіль. І хоча кожного ранку о 08:00 КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині, а також “Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове” на Донеччині відкривають українські прикордонники, те саме не роблять представники ОРДЛО на суміжних блокпостах.
Читайте також: