Підтримати
Зображення до посту Держбюджет України 2023: кому запланували найбільше грошей та чи зросте мінімальна зарплата
Фото: Слово і діло

Кабінет міністрів України підготував проєкт державного бюджету України на наступний рік і заклав, що витрачати готові понад 2 трильйони гривень. Ми проаналізували на що хочуть спрямувати ці кошти. 

 

Про те, на що планують розподілити державний бюджет у 2023 році повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Скільки грошей в нас є. За підрахунками Мінфіну, в Україні наступного року планують витратити близько 2,5 трильйона гривень. А загальна сума доходів, яку прогнозують, майже вдвічі менша — трохи менше ніж 1,3 трильйона гривень. Тобто державний бюджет буде залежати від міжнародної допомоги.

Куди хочуть розподілити гроші. Головний напрямок для наступного бюджетного року — безпека та оборона. На неї планують виділити у понад 4 рази більше, ніж раніше.

Бюджет 2023-го року — це бюджет для перемоги. Вже зараз ми чесно говоримо суспільству, що рік буде непростим. Війна — це дорого. Дуже дорого. Тому головне завдання — максимально ефективно використовувати кошти, які у нас є”, — заявив під час брифінгу очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль.

Зокрема, планують витрачати гроші на такі потреби країни:

  • національна безпека та оборона – 1 141,1 млрд грн (майже половина запланованих видатків);
  • охорона здоров’я – 175,7 млрд грн;
  • освіта – 155 млрд грн;
  • пенсійне забезпечення та соціальний захист – 835 млрд грн;
  • підтримка ветеранів війни – 6,8 млрд грн;
  • Резервний фонд – 17,4 млрд грн;
  • Фонд ліквідації наслідків збройної агресії – 19 млрд грн;
  • Фонд розвитку підприємництва – 16 млрд грн;
  • Надання грантів бізнесу – 1,37 млрд грн.

Також, в держбюджеті прогнозують дефіцит на рівні 20% ВВП. Але перекрити його хочуть коштом кредитів. Так само, планують і віддавати державні борги. Зокрема, планують віддати 415 мільярдів гривень боргу.

Чи зміниться мінімальна зарплатня. В Мінфіні кажуть, що мінімальна заробітна плата може зрости. З 1 січня люди можуть отримувати вже щонайменше 6700 гривень, коли зараз ця сума 6500 гривень. А прожитковий мінімум у новому році може бути вже не 2508 грн, а 2589. Якщо це затвердять, збільшаться і розміри соціальних допомог, які формуються з прожиткового мінімуму, і суми податків. 

Зазначимо, що підвищення фінансування на оборону України планують коштом скорочення або перерозподіл видатків на деякі інші напрямки. Наприклад, очільник українського Уряду зазначив, що менше фінансуватимуть посадовців.

Ми зменшуємо кількість чиновників, урізаємо зарплати та премії. За винятком силових структур, видатки на утримання органів державної влади буде скорочено на 11,6 млрд гривень, порівняно з 2022 роком”, — заявив під час брифінгу голова Уряду Денис Шмигаль.

Зауважимо, що ці цифри та підрахунки можуть бути неостаточними, адже це лише проєкт бюджету від Кабінету міністрів. Тепер Міністерство фінансів має представити його у Верховній Раді України народним обранцям. В сесійній залі щороку в бюджет вносять додаткові правки. Коли парламентарі погодять витрати у двох читаннях, то документ ще має підписати спікер ВРУ та президент України. 

Читайте також:


Завантажити ще...