Прогулянки по 30 хвилин та під наглядом дорослих, бо будь-якої миті може “прилетіти” — у таких умовах мешкали троє дітей з прифронтової Щербинівки Торецької громади. Через безпосередню близькість до бойових дій у селищі запровадили примусову евакуацію. неповнолітніх. Як одна з родин покидала рідну домівку — показуємо далі.
Про евакуацію родини з трьома дітьми розповіли в ГУНП Донецької області.
“На час оголошення обов’язкової евакуації в Щербинівці перебували 69 дітей. По населеному пункту росіяни б’ють КАБами, а інколи туди долітає навіть артилерія”, — розповів поліціянт евакуаційної групи “Білий янгол” Антон Пронь.
Через близькість до зони бойових дій та постійні обстріли в Щербинівці триває примусова евакуація сімей з дітьми. За словами правоохоронців, більшість родин вже виїхали, але дехто до останнього моменту відмовлявся евакуюватися.
Одну з таких родин “Білим янголам” змогли переконати виїхати. Вони розповідають, що 16-річний Денис, 7-річний Матвій та 5-річна Аліна майже весь час проводили в стінах будинку — так намагались вберегтися від обстрілів.
Розбиті господарчі споруди, зруйновані двоповерхові будинки, у яких раніше мешкали люди та собаки — таким трапився Торецьк під час маршруту поліціянтів до Щербинівки.
У самому ж селищі місцеві обладнали свої домівки захисними конструкціями — забиті дерев’яними дошками та підставками вікна. Як зазначають правоохоронці, споруди схожі на “щити”.
“Мої діти більш-менш звикли, але коли-небудь у психіці це випливе все рівно… З прогулянок — по дому, або така, щоб під контролем не більше пів години. Скрізь міни та уламки… Така ситуація, що зараз ніде сховатися”, — розповідає мати трьох дітей.
“Білі янголи” забрали родину на броньованому автомобілі. Для безпеки братів та сестричку вдягнули в спеціальні дитячі бронежилети.
Аби підбадьорити дітей, правоохоронці привезли їм подарунки.
Зазначимо, екіпажі “Білого янгола” займаються евакуацією мирного населення безкоштовно. Попросити їх про допомогу можна за такими номерами телефонів:
Нагадаємо, темпи евакуації цивільного населення з Торецька прискорилися у другій половині червня поточного року. Це пов’язано з російськими просуваннями, що наближають їх до міста, зокрема у селищі Шуми.
Крім того, примусову евакуацію дітей планують поширити на додаткові населені пункти Іллінівської та Лиманської громад. Однак це рішення повинні підтримати на загальнонаціональному рівні, в Координаційному штабі питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану.