Дев’ятьох колишніх податківців із Мангуша судитимуть за державну зраду. За версією слідства, після окупації селища вони погодилися співпрацювати з росіянами та обійняли “посади” у квазіустановах. Зараз експосадовців розшукують.
Про це повідомляє пресслужба Донецької обласної прокуратури.
За версією слідства, у березні минулого року після окупації селища Мангуш під Маріуполем дев’ятеро співробітників податкової служби погодилися працювати на росіян. Вони отримали “посади” у т.з. “Мангушській об’єднаній республіканській податковій інспекції міністерства доходів та зборів ДНР”. Як співробітники “інспекції”, фігуранти начебто опікуються так званим податковим законодавством та обігом товарів у фейковій “республіці”. Зокрема, вони реєструють підприємців за фальшивими законами, ведуть облік платників податків, здійснюють податкові перевірки установ тощо.
В Україні фігурантів звільнили з їхніх посад. Нині їх розшукують, а їхні справи скерували до суду. Експосадовців звинувачують у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Максимальне покарання за цією статтею — 15 років за ґратами або довічне ув’язнення із конфіскацією майна.
Нагадаємо, колишнього майора Краматорського районного управління ДСНС заочно визнали винним та засудили на 15 років. За матеріалами слідства, під час боїв за Лиман чоловік відмовився виїжджати, а згодом погодився працювати у т.з “МНС ДНР”. Де чоловік перебуває зараз — невідомо, тож вирок йому оголосили заочно.