Підтримати
Маріупольський міський палац естетичного виховання після відновлення окупантами. Фото: скриншот з публікацій в пропагандистських ЗМІ

Колишня заступниця директора Маріупольського міського палацу естетичного виховання очолила заклад позашкільної освіти в окупованому місті. За співпрацю із загарбниками жінку засудили до 1 року тюрми. Судили фігурантку заочно, бо вона досі працює в окупації.

Про це Вільне Радіо дізналося із рішення Соборного районного суду міста Дніпра.

За даними слідства, фігурантка після окупації рідного міста погодилася на співпрацю з окупантами. Її призначили “директоркою” так званого “Центру дитячої і юнацької творчості”, який почав діяти на місці Маріупольського міського палацу естетичного виховання. Заклад розташований на проспекті Металургів, 19.

Зараз, як ідеться в матеріалах справи, псевдопосадовиця опікується впровадженням у закладі освітніх стандартів держави-окупанта.

За даними із відкритих джерел, йдеться про Ларису Акуленко. На сайті “Зрадомір” про жінку пишуть: “Директор окупаційного “Центру дитячої та юнацької творчості”, керівник театру “Зелена лампа”, що діє на базі захопленого Маріупольського міського палацу естетичного виховання. У червні 2022 року ініціювала “відновлення роботи” Палацу. Організовує “культурні заходи” при окупантах”.

 

Зображення до посту: Дякує росіянам і називає їх побратимами: псевдодиректорка “Центру дитячої і юнацької творчості” в Маріуполі отримала тюремний строк
Скриншот із відео пропагандистських ЗМІ за участю Лариси Акуленко
Зображення до посту: Дякує росіянам і називає їх побратимами: псевдодиректорка “Центру дитячої і юнацької творчості” в Маріуполі отримала тюремний строк
Скриншот із відео пропагандистських ЗМІ за участю Лариси Акуленко

Окрім того, що раніше жінка працювала заступницею директора з навчально-виховної роботи, вона також була керівницею культурно-просвітницького центру Приазовського державного технічного університету.

На пропагандистських телеканалах показували сюжет за участю Лариси Акуленко. В інтерв’ю вона називає росіян побратимами та дякує їм за відновлену будівлю Палацу естетичного виховання.

Оскільки жінка зараз продовжує працювати на тимчасово окупованій території, повідомити її особисто про засідання не вдалося. Натомість судову повістку про виклик публікували на сайті Соборного районного суду міста Дніпра та в газеті “Урядовий кур’єр”, що є достатнім сповіщенням для таких обставин. 

Однак в судове засідання жінка так і не з’явилася та не подала будь-яких заяв щодо своєї позиції захисту.

Доказами винуватості фігурантки у суді стали відеоролики за її участю, де її представляли як “директорку” закладу, а також покази свідків у суді. 

Дослідивши всі докази, суд визнав фігурантку винною у колабораційній діяльності та засудив до 1 року тюрми. Відбувати свій строк вона почне з моменту затримання. А після відбування покарання жінка ще 10 років не зможе обіймати посади в закладах та установах освіти.

Нагадаємо, раніше ми писали про старосту з Нікольської громади, якого заочно засудили до дев’яти років тюрми за роботу на окупантів.


Завантажити ще...