Підтримати
Ілюстративне фото: Національна асоціація адвокатів України

Підтримайте Вільне Радіо

На Донеччині освітянка з села Зоря залишилася працювати в школі після окупації та перейшла на бік російської влади. Вона перевела навчальний процес на стандарти РФ, брала участь у пропагандистських заходах і публічно підтримувала дії держави-агресорки. Суд визнав її винною в колабораційній діяльності. Жінку заочно засудили.

Про це йдеться у вироку Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпра, ухваленому 7 лютого 2025 року.

За даними слідства, фігурантка Ірина Дяченко після окупації рідного села Зоря Маріупольського району не  виїхала. Натомість погодилася на співпрацю з окупантами та обійняла фейкову посаду “заступниці директора з виховної роботи” у місцевій школі. Заклад нині працює за стандартами освіти РФ. 

У так званій “Зорянській школі Володарського муніципального округу ДНР” жінка почала працювати не пізніше 17 липня 2023 року. 

На псевдопосаді заступниці директора вона організовувала освітній процес, підписувала внутрішні документи, формувала навчальні програми для школярів і координувала виховну роботу. За даними суду, ці програми були повністю побудовані за стандартами країни-агресорки. Зокрема, вони передбачали “формування російської громадянської ідентичності” та “виховання ідейної переконаності й готовності до служіння вітчизні”.

Про те, що вибір жінки був добровільним і свідомим, свідчать показання її знайомих, колишніх представників місцевого самоврядування та правоохоронних органів. Вони розповіли, що освітянка не лише залишилася працювати у школі після окупації, а й публічно підтримувала дії РФ, брала участь у пропагандистських заходах і навіть балотувалася до місцевої “влади” від партії “Єдина Росія”.

На сайтах, які контролюються російською окупаційною адміністрацією, опублікували відео та фото з нею, а також її інтерв’ю, в якому вона дякує російській владі та вихваляє реконструкцію шкільного стадіону, профінансовану Липецькою областю РФ.

Через ці дії жінку оголосили у регіональний, державний та міжнародний розшук.

Судовий процес відбувався у спеціальному порядку — за відсутності обвинуваченої. Її захист забезпечував адвокат, призначений державою. 

Дослідивши всі обставини справи, суд відправив жінку за ґрати на 2,5 роки. Ще 10 років вона не зможе обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та у сфері освіти. 

Відлік призначеного терміну розпочнеться з дня фактичного затримання жінки. 

Раніше ми писали про “директорку” школи на окупованій частині Донеччини, яку засудили до 2,5 років тюрми за впровадження російських освітніх стандартів.


Завантажити ще...