В Бахмутскому комбінаті комунальних підприємств радять уважніше придивлятися до знаків, поки немає розмітки. І коли має з’явитися розмітка цьогоріч — поки не кажуть. Все залежить від обсягів фінансування і погодних умов.
В комунальному підприємстві зазначають: розмітку наносять, але вона стирається швидше, ніж фарбу можуть оновити.
“Все залежить від ділянки дороги, від інтенсивності руху. Загалом будь-яка фарба підлягає оновленню через 2-4 місяця”, — зазначає головний комунальник Бахмута Іван Войтенко.
З цього питання свою експертну думку з організації дорожнього руху Вільному радіо надав заступник Житомирського міського голови Дмитро Ткачук. І тут погляди розійшлися:
“Нормативно термін експлуатації розмітки згідно з ДСТУ це 6 місяців. І розмітка вважається наявною, якщо її видимість більше ніж 70%. Якщо вона стерта на більше ніж 30%, то вона вважається відсутньою”, — наголошує Ткачук.
Проте навіть коли термін дії спливає, і зникає сама розмітка, наносити її знову ніхто не зобов’язаний. В сезон нанесення (з травня по вересень) цьому можуть лише посприяти вчасно виділені кошти і комфортні погодні умови.
Наприклад, розмітка в Нижньому парку зараз виглядає так:
“Повинна наноситися за 2-4 міс, і у зв’язку з фінансуванням гроші виділяють тільки на одне нанесення фарби”, — додав голова КП “Бахмутський комітет комунальних підприємств” Іван Войтенко.
В умовах Бахмута директор КП “БККП” радить звертати увагу на знаки, аби уникнути ДТП.
“Кожен водій, керуючи авто, користується ПДР. По місту встановлені дорожні знаки. Так як розмітки немає, є дорожні знаки”, — каже Войтенко, та в той же час додає, що і знаки по місту встановлені не всі.
Аби не наражати себе на небезпеку дійсно слід уважно переходити дорогу пішоходам, а водіям — звертати увагу на знаки.
Єдине, що в такій ситуації можуть зробити бахмутяни — писати звернення до відповідного органу.
“В такому випадку однозначно перший крок — це звертатись у відповідні управління органів місцевого самоврядування. Орган, який опікується безпекою руху, навіть якщо всю вулицю не зробить, то саме аварійні ділянки має поставити в пріоритет”, — радить Дмитро Ткачук.
Нагадаємо, протягом 2018 року в Бахмуті нанесли дорожню розмітку на 15-ти вулицях з асфальтобетонним покриттям. Відповідно до актів виконаних робіт ㅡ це 162 об’єкти:
Проте, станом на початок березня розмітки в місті майже немає. В тому числі ㅡ і на зазначених об’єктах.
Виправити ситуацію з розміткою наразі неможливо:
“Нічого ми зараз не зробимо. Погодні умови не дозволяють, на мокрий асфальт не можна наносити, в холодний час воно не замерзає, температура має бути не менше 8 градусів”, — констатував Войтенко.
Читайте також: