Підтримати
Південно-західні околиці Бахмута у вересні 2023 року
Південно-західні околиці Бахмута у вересні 2023 року. Фото: Instagram/libkos

Розміновувати території та розбирати і переробляти сміття планують у Бахмутській громаді після завершення бойових дій. Зараз мають попередні цифри рівня забруднення. Скільки замінованих територій в Бахмуті та громаді? Скільки сміття від зруйнованих будинків, пам’ятників та споруд очікують побачити після деокупації Бахмутської ТГ? Це презентували на другій міжнародній конференції ReBuild Ukraine-2023 у Варшаві для урядовців країн-партнерів та міжнародних донорів, адже процес дорогий і спонсорів шукають вже.  

 

Як повідомляє Вільне радіо, на презентацію у Польщу привезли два окремих проєкти: розмінування та розчищення території Бахмутської громади.

В Бахмутській громаді близько 436 квадратних кілометрів замінованих територій, на їхнє очищення потрібно понад 1,2 млрд євро, – місцева влада

“Масштаби руйнувань і масштаби розмінування, які ми маємо провести на території, вражають і донорів, і інвесторів, і компанії, які займаються такими процесами. Коли ми називаємо площу цього розмінування436 квадратних кілометрів — люди розуміють, який це об’єм і скільки роботи потрібно виконати. Наші будинки, наша громада перетворилася в купу сміття — це приблизно 11 мільйонів тонн, які потрібно підняти, переробити, розсортувати та кудись його подіти. Тобто, це масштабні об’єми роботи, потужні проєкти. Але ми не зупиняємося — готуємося, вивчаємо досвід, більш ретельно вивчаємо ринок. Все йде за планом”, — каже  заступник керівника Бахмутської міської військової адміністрації Олександр Марченко.

Щоб розмінувати і розчистити усю територію Бахмутської громади, може знадобитися до 10 років, зазначає посадовець. Міська влада сподівається прискорити цей процес з допомогою міжнародних партнерів і донорів. За оцінками посадовців, які презентували міжнародним партнерам України, на розмінування потрібно понад 1,2 млрд євро.

Олександр Марченко від Бахмутської військової адміністрації на виставці ReBuild Ukraine-2023
Олександр Марченко від Бахмутської військової адміністрації на виставці ReBuild Ukraine-2023 (14-15 листопада 2023), Фото: Вільне радіо

Посадовці Бахмута незабаром готуватимуть технічне завдання під розмінування та очищення територій від будівельного сміття

“Ми зараз в процесі перемовин. Дуже багато компаній зацікавились саме Бахмутом. Нам пропонують різні напрямки, але ми тримаємося свого плану з відновлення. Першочергові кроки — це розмінування і розчистка території. Декілька компаній пропонують свої послуги з розмінування території. Ми обмінялися контактами, вирішили підготувати технічне завдання. Також зверталися компанії, які займаються переробкою сміття. Ми маємо домовленості також про подальшу співпрацю і детальне вивчення цього питання. Я вважаю, що на сьогодні ми вдало представили свої проєкти, ми вдало втілюємо їх в життя. І також ми розуміємо, що поки тривають активні бойові дії, інвестори неохоче будуть йти на фінансування або співфінансування тих чи інших процесів. Але, заручившись підтримкою і вивчивши досвід, ми зможемо більше ретельно підготуватися до втілення  цих проєктів”, — підсумував результати двох днів презентацій Олександр Марченко.

Брошури про Бахмут від Бахмутської військової адміністрації
Брошури про Бахмут від Бахмутської військової адміністрації, Фото: Вільне радіо

Для довідки:
ReBuild Ukraine-2023 — це офлайн платформа для проєктів відновлення, матеріалів, технологій, обладнання та інвестицій, необхідних для відбудови зруйнованої війною економіки України, з акцентом на інфраструктуру, промисловість, енергетику та житло. Захід спільно організовують Міністерство енергетики України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, Міністерство економічного розвитку і технологій Республіки Польща, Американська торгово-промислова палата в Україні та профільні міністерства країн-партнерів ЄС.  Конференцію проводять, щоб об’єднати навколо відбудови України державні структури, міжнародні донорські та фінансові організації, територіальні громади, представників благодійних фондів, інвестиційних компаній, агенції розвитку, державні та приватні енергетичні, будівельні компанії та бізнес.

Нагадаємо, у вересні 2023 року ми аналізували який вигляд мають Кліщіївка, Андріївка та околиці Бахмута по фото з дрона, окремо розбирали конкретні райони населених пунктів. Більшість територій нині — руїни. У червні 2023 року російські пропагандисти побували у Бахмуті та зафільмували злочини окупантів у місті. Ми аналізували, яким був центр міста тоді. На кадри потрапили також знищений залізничний вокзал, пошкоджені атракціони у центральному парку, Храм Усіх Святих, житлові будинки, гуртожитки та пам’ятники. Додатково показали, як змінився західний район міста, який до відкритого вторгнення був найбільш густонаселеним. Саме тут точилися найзапекліші бої з російськими загарбниками, які перетворили район на суцільну руїну.

Матеріал підготовлений за допомоги MediaPort Warsaw, хабу для українських журналістів у Польщі, та за підтримки міжнародної ініціативи Media Lifeline Ukraine


Завантажити ще...