Підтримати
Апарат високочастотний електрохірургічний
Апарат високочастотний електрохірургічний. Ілюстративне фото: NADIYA-4

Лікарі з Бахмута купили для свого відділення електрохірургічний апарат. Це другий такий у лікарні — перший вдалося евакуювати з Бахмута. Директорка Бахмутської БЛІЛ розповіла, для яких операцій вони замовляють нове обладнання.

 

Як повідомили Вільному радіо у Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування (БЛІЛ), нове обладнання купляють для бахмутських лікарів, які працюють у Дніпрі.

“У місті Дніпро у нас є лікар-хірург, який працює та має три спеціалізації: ендоскопіст, лікар-хірург та лікар-УЗД. При виконанні ендоскопії, гастроскопії, колоноскопії пацієнту, відповідно до умов договору з НСЗУ, лікар має право та обов’язок виконувати ці процедури. Наприклад, це забор біопсії. Для нього використовується апарат високочастотний електрохірургічний Надія-4”, — каже у коментарі Вільному радіо генеральна директорка Бахмутської БЛІЛ Світлана Мельникова.

За словами посадовиці, це другий високочастотний електрохірургічний апарат, який купляють для бахмутської лікарні. Один купили ще до повномасштабного вторгнення і його вдалося евакуювати.

Приклад високочастотного електрохірургічного апарату, який відповідає характеристикам закупівлі Бахмутської лікарні
Приклад високочастотного електрохірургічного апарату, який відповідає характеристикам закупівлі Бахмутської лікарні. Фото: NADIYA-4

Приклад високочастотного електрохірургічного апарату, який відповідає характеристикам закупівлі Бахмутської лікарні. Фото: NADIYA-4

Це обладнання необхідно й іншим лікарям.

“Крім цього [у Дніпрі] працюють лікарі-гінекологи, які виконують кольпоскопію”, — додає Світлана Мельникова.

Що лікарі можуть робити з високочастотним електрохірургічним апаратом

Для довідки:
З допомогою високочастотного електрохірургічного апарату лікарі роблять коагуляцію (зсідання крові) та резекцію м’яких тканин, а також судин тіла пацієнта. Розріз виходить мініатюрним і таким, що швидко загоюється. Завдяки якісному перекриттю у раневому отворі не накопичується кров. Крім того, таке обладнання дозволяє уникнути крововтрат під час виконання операцій.

Ціна такої техніки варіюється в залежності від характеристик моделі: від 48 до 99 тисяч гривень на сайті виробника.  Цю модель виробник продає найдорожче — за 99 тисяч гривень. Але, враховуючи доставку та стислі терміни поставки, купити напряму у виробника апарат не могли (сума закупівлі на понад 100 тисяч вимагає  проведення відкритого тендеру). Єдиний учасник торгів і став переможцем. ФОП, який поставлятиме товар, спеціалізується на продажі медичного обладнання. 

Ціна на електрохірургічного апарату NADIYA-4 200/DFS
Ціна на електрохірургічного апарату NADIYA-4 200/DFS. Скриншот сайту: NADIYA-4

Нагадаємо, бахмутські лікарі не змогли евакуювати з міста мамограф — для демонтажу потрібні були фахівці, яких у місті вже не було. Тепер для Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, яка нині працює у Броварах, купляють новий апарат. На це заклали до 9,5 млн грн. Лікарі кажуть, що хочуть мамограф із додатковими можливостями, який зможе виявляти пухлини на ранніх стадіях.


Завантажити ще...