Комунальники Покровська закупили запаси води, яку використовуватимуть для технічних потреб. На це з місцевого бюджету виділили більш як 28 мільйонів гривень. На яку кількість води вистачило цих коштів та у кого її купували — розповідаємо далі.
Про таку купівлю журналісти Вільного радіо дізналися з сайту публічних закупівель Prozzoro.
Замовником такої послуги стало КП “Покровськводоканал”. Комунальники підприємства заплатили коштом місцевого бюджету за 960 тисяч кубічних метрів води.
Така послуга вартувала 28 мільйонів 373 тисячі гривень. Вартість одного кубічного метра склала понад 29,5 гривень. У документації зазначається, що це саме технічна вода, тому пити її не можна.
Комунальники уклали договір на закупівлю напряму, без аукціону. Покровську постачатиме воду інше КП — покровське регіональне виробниче управління КП “Компанія “Вода Донбасу”.
Постачальник зобов’язався поставити технічну воду до 31 грудня 2024 року. Куди саме — невідомо.
Втім, раніше посадовці обіцяли організувати водопостачання з нових джерел для Покровського району. Зробити це мають протягом 5 місяців. Але, як зазначили в ОВА, навіть після цього воду подаватимуть за графіком і лише технічну.
Покровська філія КП “Компанія “Вода Донбасу” зареєстрована понад 16 років тому в Покровську.
Основний вид діяльності компанії — забір, очищення та постачання води. Також підприємство займається трубопроводами та складським господарством.
У 2024 році компанія отримала на державних закупівлях понад 83 мільйони гривень.
За інформацією аналітичної системи YouControl, філія КП “Компанія “Вода Донбасу” у поточному році фігурує як відповідач у справі про припинення нікчемних правовідносин з ТОВ “Хімреагент”.
Розгляд справи перенесли, оскільки сторона обвинувачення не надала матеріалів до неї. Повторний розгляд запланували на 28 травня 2024 року.
Нагадаємо, рік тому, 25 травня 2023-го російські загарбники знищили греблю Карлівського водосховища, від чого під загрозою затоплення опинилися селища Галицинівка, Желанне-1 та Желанне-2.
Від моменту удару рівень води у сховищі почав спадати, що завадило роботі місцевої фільтрувальної станції та змусило місцеву владу шукати альтернативні джерела води.