Суспільне Мовлення у співпраці з Мінкультом проведе національний проєкт з медіаграмотності “Фільтр” 7 листопада об 11:00. Долучитися до ініціативи можуть школярі 5-11 класів, а також їхні батьки та вчителі. Під час уроку на них чекатимуть інтерактивні завдання, а найкращим командам подарують призи.
Про це журналістам Вільного радіо розповіла комунікаційна координаторка національного проєкту медіаграмотності “Фільтр” Тетяна Дуднік.
Цьогорічний урок з медіаграмотності проведуть у форматі командного квесту. Під час нього п’ять підлітків віком 12-16 років виконуватимуть інтерактивні завдання разом із зірковими гостями та експертами.
Серед запрошених гостей є, зокрема:
Водночас ведучим Всеукраїнського уроку з медіаграмотності буде Тімур Мірошниченко — телеведучий та коментатор Євробачення.
“Тематика уроку охоплює найбільш актуальні питання сучасного інформаційного середовища: як розпізнавати фейки, штучний інтелект і його виклики, протидію хейту в інтернеті та розуміння історичних подій. Кожне завдання уроку проходитиме у форматі edutainment — навчання за допомогою гри”, — розповідають у “Фільтрі”.
Крім того, учасники ініціативи зможуть позмагатися за головний приз — поїздку “до одного з наймальовничіших” міст України на зимові свята. Для цього необхідно відсканувати QR-код в кінці уроку та пройти тест для перевірки знань.
Клас, який зробить це найшвидше та дасть найбільше правильних відповідей — отримає головний приз, запевняють організатори.
Також інші команди зможуть отримати випадковим чином набір подарунків від партнерів ініціативи з медіаграмотності. Для цього потрібно:
Долучитися до Всеукраїнського уроку з медіаграмотності можна 7 листопада об 11:00 за цим посиланням. У разі оголошення повітряної тривоги радять призупинити перегляд та подивитися школярам його самостійно в записі на YouTube.
Зазначимо, уперше “Фільтр” ініціював урок у лютому 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення. Тоді його присвятили єдності українців.
Нагадаємо, переселенок в Одесі запрошують пройти курс “Фахівчиня з публічних закупівель”. Навчання безкоштовне, аби долучитись, треба подати заявку.