Підтримати
День прапора в Бахмуті
Фото: Вільне радіо

Ці заходи 23 серпня організує активіст у центрі Бахмута ввечері.


Про це Вільному радіо розповів організатор активностей до державного свята Дмитро Солнцев.

“У Нижньому парку покажемо фотовиставку “Український Бахмут: 30 років Незалежності” з фотографіями нашого міста: як воно змінювалося протягом цих років, які знакові події відбувалися тут, тобто як Бахмут розвивався 30 років”,  —  розповідає організатор заходу.

Фотовиставку можна буде побачити з 17:00 біля перетину головної алеї Нижнього парку та вулиці Садової, між дерев, неподалік від парковки та біля пішохідної доріжки. 

Також цього вечора о 19:30 тут показуватимуть фільм “Заборонений” про Василя Стуса. 

“Це дуже знакова стрічка для бахмутян та всіх українців, про те як українці боролися за правду, за можливість казати те, що ми думаємо та відчуваємо”,  —  каже Дмитро Солнцев.

Для довідки:
Цей український художній фільм розповідає про життя та смерть видатного поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України Василя Стуса. Під час зйомок, у серпні 2018-го, розгорівся скандал стосовно епізоду про судовий процес над Василем Стусом, коли зі сценарію видалили усі згадки про тодішнього державного адвоката поета, сучасного політика Віктора Медведчука. Фільм вийшов в український кінопрокат 5 вересня 2019 року, до 34-ї річниці смерті поета.
   

Організатори зазначають: на цій локації не буде стільців. Тому просять тих, хто хоче прийти на перегляд, захопити плед чи каремат, аби можна було переглядати стрічку сидячи.

Офіційний трейлер фільму “Заборонений”


Для довідки:
Василь Стус народився у 1938 році на Вінничині, але наступного року батьки перебралися у нинішній Донецьк. Там Василь Стус закінчив школу та педінститут, опублікував свої перші вірші, працював на шахті та літературним редактором україномовної газети “Соціалістичний Донбас”, викладав українську мову та літературу у Горлівці. Згодом переїхав у столицю. 

За відкриті виступи проти радянської системи у 1972-му Стуса засудили на 5 років тюрми та 3 роки заслання у Мордовії та Магаданській області.

Другий термін ув’язнення поет не пережив: Василь Стус помер у таборовому карцері 4 вересня 1985 року, причина смерті донині достеменно невідома. У листопаді 1989 його рештки разом з прахом двох інших в’язнів перевезли у Київ та перепоховали на Байковому кладовищі.

Нагадаємо, торік український історик Вахтанг Кіпіані видав книгу “Справа Василя Стуса” з розсекреченими документами КДБ про останній судовий процес над поетом. Політик Віктор Медведчук, який тоді був адвокатом Стуса, намагався через суд заборонити поширення книги. Але суд політик програв, а нині й сам опинився фігурантом судового процесу.

Читайте також:

 


Завантажити ще...