Підтримайте Вільне Радіо
Новий транзитний центр у Волоському мають відкрити 23 або 25 серпня. Нині його забезпечують ліжко-місцями, аби евакуйовувати мешканців громад Дніпропетровщини, які межують з Донецькою областю. Це має розвантажити шелтер у Павлограді.
Про це у коментарі Вільному Радіо розповів керівник Гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін.
Наразі посадовці вирішують остаточну дату відкриття транзитного центру у селі Волоське — це може статися 23 або 25 серпня. Зі слів Капліна, до шелтера переважно відвозитимуть мешканців прифронтових населених пунктів Дніпропетровської області — усього три громади:
Ці громади знаходяться у Синельниківському районі та межують з Донецькою областю. Зі слів керівника “Проліски”, транзит у Волоському стане “логістичним плечем” — туди зручніше відвозити евакуйованих.
Читати також: “Ситуація вирівнюється”. День в транзитному центрі Павлограду після відкриття нових пунктів
“Возити туди людей з Донеччини — логістично не зручно, а з Покровської громади теж було не зручно, бо погана дорога. Зараз відкриття транзиту розв’яже цю проблему та розвантажить додатково пункт у Павлограді. Буде теж розведення потоків, бо за сьогодні близько 100 людей пройшло з Дніпропетровщини”, — каже Євген Каплін.
Він уточнив, що Місія надала для осередку у Волоському загалом дві сотні ліжок, аби люди могли перечекати ніч — добу чи дві. Серед іншого, там надаватимуть ті ж самі послуги для евакуйованих, як у Павлограді та Лозовій — реєстрація, видача гуманітарної та грошової допомоги, консультаційні послуги тощо.
Нагадаємо, через наближення лінії фронту з Донецької та Дніпропетровської областей виїжджають дедалі більше людей. Через нову хвилю людей навантаження на донедавна головний транзитний пункт у Павлограді виросло в рази за кілька днів — від початку тижня там була критична нестача місць. Після розголосу ситуація стала кращою, втім благодійники не поспішають робити висновки про стабільне покращення.
В усьому процесі евакуації людей з прифронтових територій вже роками суттєву роль відіграють саме благодійні організації. Детальніше журналісти Вільного радіо аналізували це в матеріалах “Від інформування людей до фінансування прихистків: як держава може покращити процес евакуації” та “Евакуація не закінчується на вокзалі: чому вивезти людину — не значить врятувати її (думки експертів)”.