Україна та Росія провели найбільший обмін тілами за поточний рік. Минулого разу репатріаційні заходи проводили два тижні тому, 31 травня.
Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Більшість захисників, тіла яких вдалося повернути 14 червня, загинули під час оборони Донецької області. Йдеться про 221 загиблого військового. Ще 25 загинули на Запорізькому напрямку, 4 — на Луганському. Окрім цього, 4 тіла до України привезли з моргів на території Росії, тому інформація щодо обставин їхньої загибелі досі встановлюється.
Росії Україна передала 32 тіла загиблих російських військових. Більшість з них, стверджують у проєкті “Хочу жити”, загинули під час спроб штурмувати Лиманський напрямок Донеччини.
Тіла українських оборонців перевезуть до визначених державних установ, де спробують встановити особи всіх загиблих. Після цього на них чекає гідне поховання.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими подякували Міжнародному комітету Червоного Хреста за посередництво в процесі обміну. Окрім цього, до цього процесу долучилися Мінреінтеграції, уповноважений зі зниклих безвісти у співпраці з Об’єднаним центром при СБУ, а також інші служби сектору безпеки та оборони України.
Нагадаємо, на тлі крайнього обміну полоненими, який відбувся 31 травня, росіяни випустили низку роликів та інших пропагандистських матеріалів, де йдеться про нібито гуманне поводження з українськими захисниками. А 13 червня одне з російських медіа показало фоторепортаж з одного з місць неволі в Донецькій області, аби довести, що “полоненим тут подобається”. Журналісти Вільного радіо розібралися, що не так з цими заявами та які свідчення про російський полон дають ті, кого вже обміняли.