Українські військові. Ілюстративне фото: "Мілітарний"
Згідно з Женевськими конвенціями, військовополонені мають право на листування. Доставленням листів займаються представники МКЧХ. Скільки таких листів вже надіслали та як їх писати — читайте у матеріалі.
Про кількість надісланих до полонених захисників листів повідомили у пресслужбі Мінреінтеграції.
З серпня 2022 року з України до полонених окупантами українців надіслали 6808 листів. З Росії ж до України передали 2760 листів для близьких людей військовополонених.
Йдеться саме про паперові листи, передачею яких займаються представники Міжнародного комітету Червоного Хреста, тому отримати їх можуть лише ті військовополонені, чий статус підтверджений комітетом.
Для довідки:
Право військовополонених на листування прописане у 71-й статті Женевської конвенції. Отримувати бранцям можна не менше двох листів та чотирьох поштових карток на місяць. Однак держава, яка утримує військовополоненого, має право обмежити листування, якщо вважає його шкідливим для самого полоненого.
Як написати та надіслати лист до військовополоненого
У Національному інформаційному бюро дають такі поради тим, хто збирається написати листа для військовополоненого:
лист має бути політично нейтральним, не містити оцінок військових дій та політичних подій, адже Росія має право цензурувати зміст листів. Окрім цього, не варто передавати у листах інформацію, що може зашкодити ЗСУ;
у листі можна написати про сімейні новини та додати до нього фото дітей, рекомендується також морально підтримувати військовополоненого;
не варто у листі повідомляти особисту інформацію, яка може допомогти визначити особу відправника. Його особиста адреса вказується лише на зовнішньому (великому) конверті;
швидкість передачі листа для військовополоненого залежить від правильності упакування та підписів на конвертах.
Для листа потрібно підготувати два конверти: внутрішній (розміром Е-65, 110х220 мм) та зовнішній (розміром С-5, 162х229 мм), після чого заповнити їх так, як показано на ілюстративній інфографіці з прикладом.
Надсилати лист варто за однією з адрес:
для Укрпошти: ДП “Український національний центр розбудови миру”, вулиця Євгена Коновальця 36Б, літ. А2 м. Київ 01133 (безкоштовно, зазначивши на конверті “Служба військовополонених”);
для “Нової пошти”: виділення №167, м. Київ. Отримувачем є Ільчук Дарина Русланівна з номером телефону 096 30 55 760 (за рахунок отримувача).