Пісні війни як символ українського спротиву у 2022 році. Під час повномасштабного вторгнення Росії українські артисти випустили вже чимало пісень про свою батьківщину, біль земляків через війну та спротив, який об’єднав всіх. Ми зробили добірку з таких пісень-символів українського спротиву. Можливо деякі з цих пісень ви довго шукали
Почнемо нашу добірку “пісні війни” зі Щастя. Вже в перших рядках пісні української співачки Джері Хейл йдеться про те, як весь світ дивиться за подіями в Україні по телевізору. Але це не передає те, що відчувають мільйони українців. Авторка нагадує, що українці — незламні, а вороги — відповідатимуть за свої вчинки.
Цю пісню Jery Heil заспівала разом із популярним українським гуртом “Верка Сердючка”. Словами автори залякують росіян, які вторглися в Україну, що українські військові дадуть їм відсіч.
В оригіналі ця пісня англійською. Відомий співак Ед Ширан зняв в Україні кліп на неї ще до повномасштабного вторгнення Росії. Але згодом він разом з українським гуртом Антитіла зробив ремікс, додавши туди рядки про перші години 24 лютого.
«Човен» гурт Океан Ельзи випустив ще у 2019 році. Однак він отримав нову віху популярності у 2022-му. Гурт виступав з цією піснею перед українцями у бомбосховищах та військовими на позиціях.
Ця пісня стала популярною через назву та текст композиції “У мене немає дому”. В соцмережах тисячі людей, які залишилися без житла через дії Росії, публікують фотографії своїх зруйнованих будинків та окупованих міст під цю пісню.
Цей трек, з відомою фразою “Доброго вечора, ми з України” став, мабуть, однією із найвідоміших фраз 2022 року. З цих слів деякі посадовці починають свої виступи, їх можна знайти на поштових марках та конвертах, а прінт з цією фразою є на футболках та светрах тисячі українців. Існують навіть різні організації з такою назвою.
А сам трек створив український електронний дует PROBAS ∆ HARDI.
Музичний виконавець Мюслі UA збирає фрази чи слова, які стали популярними чи “мемними” під час військового вторгнення Росії в Україну та робить із них треки. Одна з таких — це пісня Добрий день, Eberybady. Цю фразу англо-українським суржиком сказав британський прем’єр-міністр Борис Джонсон під час свого чергового візиту в Україну. Ось деякі слова з пісні:
Ще однією з пісенних символів повномасштабного вторгнення став “Гімн січових стрільців”. Слова пісні написали ще у 1914 році, але у 2022 році з початком повномасштабного вторгнення пісня стала дуже популярною. Правда знають її не як Гімн січових стрільців, а за словами “Ой у лузі червона калина”. Цей трек — точно в ТОПах будь-яких підбірок про пісні війни.
В інтернеті вже можна знайти десятки варіацій виконання цієї пісні. Редакція Вільного радіо радить послухати ось ці:
Серед старих українських пісень стала популярною “Козаки йдуть”. Її виконали гурт PROBAS ∆ HARDI та співачка Anna Bulat. Ось уривок пісні:
Автори Chico та Qatoshi в цій пісні згадали деякі з популярних ситуацій в російсько-українській війні: коли українські фермери крали в росіян танки на тракторах, а росіяни розповідали про “бандеро-автомобілі” в лавах ЗСУ. Наша добірка “пісні війни” точно була б неможливою без цього треку
Читайте також: