Підтримати
Колаж із фото підозрюваних. Джерело фото: Донецька обласна прокуратура

Підтримайте Вільне Радіо

Підозри у вчиненні державної зради та колабораційної діяльності отримали ще чотири жителі Донецької області. Чоловіки, за версією слідства, могли доєднатися до незаконних збройних формувань “ДНР”.

 

Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної прокуратури.

Перший підозрюваний — житель Тореза (місто окуповане з 2014 року), який став командиром дивізіону мотострілецької бригади так званої “народної міліції ДНР”. Він, стверджують у прокуратурі, дослужився до заступника командира стрілецького полку, воював проти України в Запорізькій області. Після цього очолив батальйон 51-ї загальновійськової армії ЗС РФ, який дислокувався в Макіївці та Донецьку, а також брав участь у бойових діях проти ЗСУ на різних ділянках фронту.

Другий підозрюваний — уродженець Краматорська, який служив у “внутрішніх військах МВС ДНР” начальником інженерної служби та радіаційного, хімічного й бактеріологічного захисту. У Донецькій обласній прокуратурі уточнюють, що чоловік особисто розчищав проходи у мінних загородженнях для штурмових груп, що наступали на українські позиції біля Широкиного, Виноградного та Піонерського, а допомагав загарбникам під час захоплення Маріуполя.

Третій підозрюваний — донеччанин, який міг працювати “старшим офіцером оперативного відділення штабу командування внутрішніх військ” у Талаківці (селище Сартанської громади, Маріупольський район). Слідчі вважають, фігурант справи під час повномасштабного вторгнення вів бойову карту та документацію.

Другого та третього підозрюваного згодом нагородили медалями “за звільнення Маріуполя”.

Четвертий жив у Дружківці. Він воював поблизу Часового Яру у складі одного з підрозділів російської нацгвардії. У Донецькій обласній прокуратурі вважають, що чоловік намагався створити агентурну мережу на підконтрольній Україні території: через Telegram завербував земляка з Дружківки, аби останній передавав йому дані про розташування ЗСУ. Окупанту вдалося отримати від свого “агента”, зокрема, супутникові знімки з позначенням стратегічних ділянок.

Усіх чотирьох чоловіків вже оголосили у розшук, зауважили слідчі. Максимальне покарання, яке їм загрожує за колабораційну діяльність та державну зраду — довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Нагадаємо, затримана ще у квітні 2022 року бахмутянка Олена Теплинська через понад три роки отримала вирок за передачу даних про ЗСУ представнику російських спецслужб. Додатково суд встановив, що фігурантка справи ще у 2014 році брала участь у проведенні “референдуму” з приводу “незалежності ДНР” у Бахмуті, який тоді був Артемівськом.


Завантажити ще...