Мобільний застосунок “Дія” можна використовувати як внутрішній та закордонний електронний паспорт.
Про це розповів президент України Володимир Зеленський під час презентації нововведень.
За його словами, Україна – перша країна, яка надала цифровим паспортам такого ж юридичного статусу, як паперовим та пластиковим.
“Вже сьогодні українці мають можливість використовувати паспорт у смартфоні для багатьох життєвих ситуацій, від пред’явлення поліції в умовах карантину до отримання банківських чи державних послуг”, – говорить президент України.
Він зазначив, що після завершення карантину е-паспорт стане “невід’ємною частиною життя для понад 19,5 млн громадян України”.
Перевірити документ на дійсність можна за допомогою встановленої у додатку системи QR-кодів. Її створили у компанії EPAM, яка є одним з найпотужніших розробників програмного забезпечення в Україні.
Варто зазначити, що поки що цифровий закордонний паспорт не працює у повному обсязі – виїхати за кордон за ним наразі неможливо. Але невдовзі ця функція має запрацювати. Втім, закордонний паспорт виконує ті ж функції, що й ID-картка, тому його електронна версія буде корисною для тих, в кого немає пластикового паспорта.
Крім того, за внутрішнім паспортом вже можна подорожувати в межах країни. Скористатися цією можливістю можна буде після зняття карантинних обмежень.
Зазначимо, через високе навантаження на додаток у деяких користувачів електронний паспорт може з’явитися за кілька днів. Оформити е-документ намагалися й журналісти Вільного радіо.
Нагадаємо, 6 лютого Міністерство цифрової трансформації запустило мобільний додаток “Дія” для всіх користувачів. Серед основних послуг спочатку були посвідчення водія та довідка про реєстрацію автівки або мотоцикла в електронному вигляді. Згодом в “Дію” додали інші послуги, зокрема – цифрові студентські квитки, кабінет громадянина та можливість отримати статус безробітного.
На сьогодні у додатку зареєструвалися понад 2 млн 360 тис унікальних користувачів.
Додамо, на початку квітня на базі застосунку запрацював Єдиний державний веб-портал електронних послуг. Серед них – допомога при народженні дитини, отримання довідок, оформлення позову до суду та інше. Загалом у переліку 27 публічних послуг, які можна отримати не виходячи з дому. Порталом встигли скористатися трохи менше, ніж 108 тис українців.
Читайте також: