Теплопостачальники по всій Донецькій області готові до опалювального сезону. А в прифронтових населених пунктах, де немає газопостачання, підготуватись до зими допомагатимуть місцева і обласна влада.
Про це під час брифінгу із журналістами в Слов’янську заявив голова Донецької області Павло Кириленко. Він зазначив, що проблеми з початком опалювального сезону в деяких містах області є, але тепло в квартирах мешканців Донеччини все одно мають подати вчасно.
“Готовність в цілому області 98%. Стосовно мешканців прифронтових сіл, вони не стосуються до газопостачання. Це питання тримають на контролі, вони отримають вугілля по реальним адекватним цінам, це я беру і селище Гранітне, і в Покровському районі. Там де потрібні пелети, там також завозиться все, ніхто мерзнути не буде, це я вас завіряю”, — розповів очільник Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.
Він також додав, що область допомогатиме і тим людям, які не змогли підготуватись до зими через фінансові труднощі.
“Якщо у них немає грошей закупити необхідне для опалення, або гроші витрачаються на інші потреби побутові, то звісно ми будемо допомагати таким людям через органи місцевого самоврядування. В разі неспроможності органів самоврядування, будемо допомагати ми”, — зазначив Кириленко.
Нагадаємо, в 2018 році у деяких теплопостачальників Донеччини були проблеми з початком опалювального сезону. Так, в розпал старту опалення газовики запломбували всі котельні Бахмута. “Донецькоблгаз” заборонив вмикати котельні через борг у 400 мільйонів гривень. Вже в листопаді 2018 року Кабінет міністрів своєю постановою заборонив відключати котельні через борги за газ. Крім того, Антимонопольний комітет попередив теплопостачальників про штрафи за відмову вчасно розпочати опалювальний сезон. За такі дії передбачений штраф у розмірі до 10% річного доходу.
Цього року питання боргу в Бахмуті ще не вирішено. Бахмутський теплопостачальник очолює список боржників “Нафтогазу Україна” по Донецькій області. Тому в компанії вирішили взяти 35 млн гривень у банку, щоб увімкнути опалення.
Зазначимо, бахмутяни заборгували компанії ТОВ “Бахмут-Енергія” 100 мільйонів гривень.
Читайте також: