Підтримати
Зображення до посту Донеччина отримає гроші на розвиток комфортного середовища
Фото з вільних джерел

Одразу три міста Донецької області – Бахмут, Дружківка і Маріуполь – перемогли у конкурсі міні-грантів, який проводила  платформа “Київський діалог” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

 

Про це Вільному радіо розповіла Олена Сезоненко, заступник голови ГО “Агенція зі сталого розвитку та інновацій”.

“Бахмут виграв за наступною тематикою: 

“Відкрий своє е-врядування. Будь SMART!” Дослідження, яке буде проводитися у місті, воно направлене на те, щоб з’ясувати, наскільки обізнане громадянське суспільство, громадяни наскільки обізнані у питаннях цифрового перетворення держави”, – розповідає Олена Сезоненко.

Метою “Агенції зі сталого розвитку та інновацій” стане розробка якісних електронних сервісів, якими зможуть користуватись бахмутяни. Крім того, громадська організація буде навчати молодь розбиратися у питаннях електронного врядування.

“Ми намагаємось долучити сюди молодих людей, які будуть потім цією темою “хворіти”, у хорошому сенсі цього слова. Робити місто, де вони живуть, більш комфортним, відкритим, корисним для якомога більшої кількості мешканців”, – додає заступник голови “Агенції зі сталого розвитку та інновацій”.

На смарт-сіті планують перетворити не тільки Бахмут. Так, будуть реалізовувати ініціативу EasyWay: безпечний та комфортний автобусний рух у Дружківці”.

“Дружківка, наприклад, впроваджує проект, який націлений на те, щоб відстежувати в реальному часі міський транспорт” – каже  Олена Сезоненко. 

Ось приклад такої карти в Києві.Донеччина отримає гроші на розвиток комфортного середовища 1

За словами заступника голови “Агенції зі сталого розвитку та інновацій”, це розповсюджена практика у містах, які вже зробили крок у напрямку смарт-держави.

Ще один переможець конкурсу має назву “Знайомтесь, Маріуполь”. Про це повідомляє Донецький центр розвитку місцевого самоврядування.

В рамках проекту учням старшої школи в ігровій формі будуть розповідати про історію Маріуполя, механізми роботи місцевого врядування та діяльність молодіжних громадських організацій.

Грантові проекти будуть реалізовувати протягом трьох із половиною місяців. Зараз вони перебувають на стадії набору волонтерів.

Для довідки: “Київський діалог” – це німецько-українська платформа, для діалогу та обміну досвідом, яка об’єднує мультиплікаторів зі сфери політики, бізнесу, медіа та громадянського суспільства Німеччини та України, і тим самим сприяє демократичному розвитку України. Платформа почала роботу в 2005 році.

Нагадаємо, Данська Рада у справах біженців надає гроші на навчання, курси підвищення кваліфікації та інше. Гранти до 200 доларів можуть отримати переселенці або люди, які постраждали внаслідок бойових дій.

Читайте також:


Завантажити ще...