З початку великої війни в Україні на 37% зросла кількість боргів за комунальні послуги. З лютого 2022-го до липня 2024 року їх кількість зросла з 512,3 тисячі до 701 тисячі. Трійку антирейтингу боржників очолюють Дніпропетровська, Харківська та Донецька області.
Про таку статистику повідомили на порталі “Опендатабот”. Цей проєкт надає доступ та займається аналізом держреєстрів.
За даними аналітиків, нині в Україні налічується понад 700 тисяч проваджень щодо стягнення боргів за житлово-комунальні послуги. Так, від початку повномасштабної війни боргів побільшало на 37%.
Зокрема, станом на лютий 2022 року у реєстрі було більш як 512 тисяч проваджень через несплату комуналки.
Найбільше боржників аналітики зафіксували у Дніпропетровській області — 100 326 людей — близько 14,3% від загальної кількості. Друге та третє місце у рейтингу посіли Харківщина та Донеччина — 94,8 тисячі та 79,7 тисячі. Водночас найменше боргів по комунальних платіжках зафіксували на Луганщині (2,8 тисячі), Рівненщині (3,9 тисячі) та Херсонщині (5,3 тисячі).
Найчастіше боржники не сплачують за опалення — 258,8 тисячі таких випадків. Ще 130,2 тисячі людей не заплатити за водопостачання та 67,9 тисячі за електроенергію. Також понад 60 тисяч не сплатили за житлове обслуговування та понад 57 тисяч — за газ.
Нагадаємо, у Краматорській громаді планували підняти ціни на водопостачання та водовідведення. З 1 червня підприємці почали платити за загальний тариф на 86% більше, ніж побутові споживачі (без ПДВ). Як змінилися ціни для бізнесу громади — розповідаємо в окремому матеріалі.
Крім того, тарифи на постачання електроенергії в Україні зросли з початку літа. У липні українці заплатять за електропостачання майже вдвічі більше. Вільне радіо розповідало, кого торкнеться зміна тарифів на електроенергію в єдиному, денному та нічному тарифах.
А ще з 2024 року, крім сплати за газ та його доставку, жителі багатоповерхівок тепер платитимуть й за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Але приходитиме нова квитанція за газ не кожного місяця.