Головні та цікаві новини, які ви могли пропустити на цьому тижні є у традиційному дайджесті Вільного радіо.
Міністерство охорони здоров’я офіційно дозволило представникам ЛГБТ-спільноти бути донорами крові. Їх виключили з пункту “протипоказань до донорства”. А також додали пункт “Особи з ризикованою сексуальною поведінкою, яка може призвести до захворювання серйозними інфекційними хворобами, що можуть передаватися через кров”. До цих критеріїв віднесли:
Зазначимо, коли людина приходить в донорський центр, щоб здати кров, потенційний донор заповнює спеціальну анкету, в якій вказує всі фактори ризику, що можуть впливати на якість крові. Проте перевірити, чи дійсно людина займається сексом за гроші або перебуває в одностатевих відносинах — неможливо. Тому, ймовірно, вони й раніше могли здавати кров, якщо не вказували відповідні дані.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) позбавила ліцензії на розподіл газу обласного постачальника “Донецькоблгаз”.
Як ми вже писали, СБУ вважає спроби “Донецькоблгазу” відключити частину регіону від газопостачання диверсією. РНБО також з’ясувала, що низка власників підприємства — з Гонконгу. Вони потрапили під санкції, а їхні акції арештували.
Більш детально про ситуацію із газопостачанням на Донеччині читайте в матеріалі: “Газові війни” на Донеччині. Чому відключають тепло та хто кому винен мільярди гривень.
Донецька ОДА розробляє бренд регіону. Він потрібен для того, щоб область впізнавали в інших частинах країни за символом та сленгом. Але що ж пропонують посадовці?
Зараз є 2 варіанти бренду. Перший — це “Ковила”(степова рослина). На думку розробників цього варіанту бренду, ця травинка символізує єдність та згуртованість. А жмутики ковили на логотипі утворюють літеру “D”, яка уособлює першу літеру у назві області.
Другий варіант — це “Гравюра”. На цьому логотипі накладені 4 різні елементи:
Ці бренди презентували вже в кількох містах Донеччини, опитали понад 2 тисячі людей і тепер обиратимуть з них той, який і стане символом регіону.
У Часів Ярі восени 2020 року місцевий Палац культури був під загрозою закриття. АТ “Часівоярський вогнетривкий комбінат” планував звільнити працівників палацу, бо не хотів надалі утримувати установу. Але місцеві жителі та керівництво громади звернулись з проханням віддати будівлю, і міська рада сама буде далі платити зарплати, комуналку тощо.
В ході перемовин АТ “ЧВК” та міська рада домовились, що будівлю даватимуть в оренду за тисячу гривню на місяць. А міська рада своєю чергою створила нову юридичну особу “Комунальний заклад “Будинок культури Часовоярської міської територіальної громади”. Тепер міська рада опікуватиметься Палацом культури, буде платити людям зарплату, оплачувати комунальні послуги тощо.
У понеділок, 12 квітня, в ЗОШ №11, обвалилось кілька метрів стіни старовинної будівлі. Там знаходиться санвузол для хлопців і дівчат. В коментарі журналісту Вільного радіо очільниця Управління освіти розповіла, що це наче як було планово.
Будівлю планували розбирати, адже вона була аварійна. Але не встигли, і стіна обвалилась. Тепер все спочатку демонтують, а тоді відбудують знову.
Зазначимо, в бахмутській ЗОШ №11 ремонт триває ще з 2018 року. Там кілька разів змінювалися підрядники, а також терміни завершення об’єкту. Тепер обіцяють закінчити все у жовтні цього року.
З понеділка по неділю на передовій зафіксували, що бойовики 69 разів порушили режим тиші. Тиждень почався одразу із поранених та загиблого. У вівторок, 13 квітня, біля Майорська бойовики запустили безпілотник та скинули з нього гранату. Внаслідок розриву снаряду один воїн, Олексій Мамчій, загинув. Ще двоє отримали поранення. В той же день ще один боєць ЗСУ під час іншого обстрілу також отримав поранення.
https://www.facebook.com/pressOKzahid/posts/4115907725098074
Крім цього бойовики скидали біля Майорська дистанційні міни ПОМ-2. Снаряди падали біля КПВВ, на позиціях військових та навіть на городи й в дахи будинків мирних жителів.
Такі снаряди можна знешкодити лише підірвавши. Одна з бригад публікувала відео, як підриває ці міни. Від розриву в будинку все здригається і сиплеться пил.
https://www.facebook.com/819154441545940/videos/3317997858426675?__cft__
Загалом найактивніше гатили по позиціях біля Пісків, Новгородського, Зайцевого, Майорська, Золотого-4, Водяного, Луганського та Південного. Обстріли також фіксували в районі Широкиного, Авдіївки, Новомихайлівки, Мар’їнки, Опитного, Невельського, Новоолександрівки, Новозванівки, Світлодарська, Катеринівки та Первомайського.
Бойовики відкривали вогонь з гармат калібру 100 мм, мінометів калібру 82 та 120 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Бахмутянка Олена Лавренко у вільний час виготовляє ляльки-мотанки. В кожній з них закладений великий сенс.
У ляльок Лавренко, як і в традиційних мотанках, немає облич. Адже раніше вважалось, що через лице до ляльки можна прив’язати душу власника мотанки. У ляльок голова покрита головним убором. Наприклад, якщо це лялька берегиня, то це хустка. Адже заміжня українка ховає косу. А у дівчини — віночок або стрічка.
Цікаво, що мотанки Олена робить традиційно, без шиття. Всі елементи перемотуються, перекручуються, перев’язуються.
Детальніше про мотанки та їхнє значення читайте в матеріалі: Оберіг для рідних. Що символізують мотанки бахмутської майстрині.
“Стоїш на берегу, і відчуваєш запах солоний запах вітру, що віє з моря. І віриш, що вільний ти, і життя лише почалося”. Ці слова як візитівка для фільму “Достукатися до небес”.
У півторагодинній стрічці ви побачите історію двох людей, які познайомилися в лікарні. Там їм обом поставили смертельні діагнози. Раптом виявилося, що вони не встигли ще зробити все, чого їм так хотілося за життя. Тож, чоловіки тікають з лікарні, щоб вирушити на південь, побачити море, яке один з них ніколи не бачив. Але їм доведеться пройти через численні перешкоди.
Фільм мотивує не сидіти на місці та робити все, щоб встигнути якомога більше у житті. Адже ніхто не знає, коли буде кінець.
Радимо вам послухати треки французького гурту The Blaze.
Брати Гійом та Джонатан Арік почали писати музику, коли хотіли знайти аудіосупровід для відеороликів. Гурт цікавий своїми кінематографічними кліпами, в яких автори хочуть передати емоцію, почуття та настрій треку. Особливо радимо послухати та подивитись кліпи на треки: