Підтримайте Вільне Радіо
Рідні загиблих військових з Донеччини можуть отримати допомогу на поховання. 50 тис. грн виплачують у Слов’янській громаді, 16 тис. грн — у Новодонецькій, 10 тис. грн — у Білозерській. В деяких громадах коштом бюджету встановлюють і надгробки. По допомогу треба звертатися до управлінь соцзахисту.
Про допомогу на поховання полеглих військовослужбовців повідомили у військових адміністраціях у відповідь на запити Вільного Радіо.
Компенсації на поховання, встановлення пам’ятника, разові або щорічні виплати фінансуються з місцевих бюджетів. У громадах види доступної допомоги прописують у програмах підтримки учасників бойових дій, ветеранів війни, захисників і захисниць та членів сімей загиблих захисників і захисниць. Аби дізнатися, яку підтримку можна отримати, потрібно звернутися до органу соцзахисту або структурного підрозділу з питань ветеранської політики у громаді.
У Краматорській громаді з місцевого бюджету фінансують поховання померлих (загиблих) військовослужбовців ЗСУ, НГУ, Нацполіції та інших учасників військових формувань. На це у 2025 році у бюджеті передбачили 1 250 000 грн.
Похованнями у Краматорську займається КП “Ритуальна служба”. Загальні тарифи підприємства для всіх поховань:
У Костянтинівській громаді передбачено безплатне поховання військових, які проживали і були зареєстровані з Костянтинівці та найближчих населених пунктах та тих, відповідно до яких отримано письмове звернення 3 відділу Краматорського районного ТЦК СП, та проходили військову службу в зоні бойових дій з 24 лютого 2022 року.
На 2025 рік у Костянтинівській громади на поховання військовослужбовців передбачили 200 тис. грн (не більше 20 тис. грн на одну людину).
З місцевого бюджету фінансується доставка предметів похоронної належності, катафалк, труна, вінок чи живі квіти, копання могили.
Костянтинівська громада з 2023 року перебуває в зоні активних бойових дій. Похованнями у громаді займається КП “Комунтранс”. Вартість послуг комунального підприємства для всіх поховань:
Інша атрибутика оплачується згідно з прейскурантом за бажанням рідних загиблого.
Померлих (загиблих) жителів Костянтинівської громади, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності й людей з інвалідністю внаслідок війни ховають коштом субвенції обласного бюджету.
У Лимані, який теж перебуває в зоні активних боїв, для поховання військових або інших учасників бойових дій місцеве управління соцзахисту укладає договір з КП “Зеленбуд”. З місцевого бюджету відшкодовують вартість копання могили, труни, хреста, таблички, покривала, рушника на хрест, подушки й вінка. У 2025 році на поховання полеглих земляків-військових у Лимані передбачили 120 тис. грн. Цієї суми вистачить на 8 поховань.
По 50 тисяч гривень можуть отримати у Слов’янській громаді родичі загиблих місцевих військових, як допомогу на поховання. Таку ж суму виділяють і на встановлення надгробка на могилі полеглого чи полеглої.
Отримати виплати може один з членів родини військовослужбовця, працівника ДСНС, Нацполіції, який загинув (помер) в період воєнного стану, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Допомога передбачена на поховання та встановлення надгробка тим загиблим, які були зареєстровані (постійне місце проживання, або як ВПО) та фактично проживали у Слов’янській громаді.
На допомогу на поховання у місцевому бюджеті на 2025 рік передбачили 1,5 млн грн. Станом на червень 2025 року отримали ці виплати 6 родин (по 50 тис. грн на родину).
На встановлення надгробків у 2025 році передбачили 3 млн грн. Станом на червень 2025 року допомогу отримали 4 родини (по 50 тис. грн).
Похованнями у Слов’янській громаді займається КП “Контора похоронного обслуговування”, його співробітники обслуговують 14 кладовищ. Вартість одного поховання, розрахована у 2024 році складала 2730,5 грн. За зверненням рідних загиблих військових в КП безплатно ховають полеглих (труна, автопослуги, копання ями).
За призначенням і виплатою допомоги на поховання військовослужбовців чи встановлення надгробків у Слов’янській громаді необхідно звернутись до Управління соцзахисту Слов’янської МВА (вул. Василівська, 11, телефон для довідок: (050) 105 01 16.
У бюджет Новодонецької громаді цьогоріч заклали 1 млн 728 тис. грн гривень на підтримку захисників і їхніх родичів. Частину суми передбачили на поховання загиблих земляків-військових.
У тому числі 200 тис. грн з бюджету громади передбачили на поховання полеглих військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, Нацполіції та інших учасників військових формувань. Також по допомогу можуть звернутися люди, чиї загиблі родичі мали статус УБД або брали участь у Революції Гідності.
За підрахунками адміністрації, сума розрахована на 12 поховань (по 16,7 тис. грн на людину).
У Білозерському матеріальна допомога родичам загиблих передбачена у тому числі й на поховання. Так, на одну людину з місцевого бюджету виплачуватимуть по 10 тис. грн. А загалом у місцевому бюджеті на це у 2025 році заклали 100 тис. грн — на десятьох людей. Таку допомогу може отримати один із членів родини полеглого.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як отримати допомогу на поховання людини та які передбачені виплати родинам загиблих військових.