Підтримати
Зображення до посту Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стало простіше оформити. Як це зробити (інструкція)
Фото: Запорізька ОДА

Українці, які покидають свої домівки і їдуть в інші регіони країни, стають на облік як переселенці. Тепер отримати цю довідку стало простіше.  Розповідаємо, як і де це можна зробити.

 

Реєстрація ВПО

Люди, які переїжджають зі свого регіону у безпечніший, можуть стати на облік як внутрішньо переміщена особа, тобто переселенець. За такою ж процедурою з початком війни на Донбасі ставали на облік люди, які виїжджали з окупованих територій.

Цей статус надає людині можливість користуватися певними пільгами, а також отримувати соціальні виплати.

В деяких містах України місцеві ради впроваджують обов’язкову реєстрацію ВПО. Наприклад, так зробили в Івано-Франківську. Людям, які зареєструвалися як ВПО, надають відповідні посвідчення.

 

Як отримати довідку про взяття на облік ВПО

Пресслужба Центру протидії дезінформації опублікувала інструкцію для людей, які хочуть отримати довідку про взяття на облік ВПО.

Раніше цей документ можна було сформувати лише у місцевих управліннях соціального захисту населення. Зараз же це можна зробити ще й у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАПі), а також в уповноваженого посадовця громади, куди приїхала людина. Невдовзі цю послугу також хочуть запровадити на порталі “Дія”.

Щоб сформувати довідку, потрібно мати з собою хоча б один документ, який посвідчує особу. Це може бути:

  • паспорт громадянина України, індивідуальний податковий номер;
  • паспорт для виїзду за кордон;
  • посвідчення водія;
  • пенсійне посвідчення;
  • військовий квиток.

 

Що дає статус ВПО

Людина, яка має статус внутрішньо переміщеної особи, може отримувати щомісячну адресну допомогу, соціальні та адміністративні послуги за місцем перебування.

Усі виплати людина отримуватиме в тій громаді, де вона зареєструвала статус ВПО.

Переселенець також може розраховувати на пільгове забезпечення ліками, гуманітарну та благодійну допомогу.

Крім того, людина, яка переїхала в більш безпечний регіон і оформила статус ВПО, може безоплатно отримати житло впродовж 6 місяців з моменту прибуття. Для людей похилого віку, людей з інвалідністю та багатодітних родин цей термін може бути довшим.

***

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо зібрали перелік гарячих ліній для переселенців у різних областях України. За цими контактами можна попросити житло або допомогу на новому місці.

Читайте також:


Завантажити ще...