Підтримати
В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт
Фото: Вільне радіо

3 березня Кабінет міністрів України прийняв рішення передати ще кілька сотень підприємств на приватизацію. Серед них і державне підприємство “Артемсіль”. Очільник уряду пояснив, що це необхідно для усунення корупції на підприємстві.

 

ДП “Артемсіль” передадуть на приватизацію разом з ще 430 державними об’єктами. Таке рішення ухвалили на засіданні Кабміну 3 березня.

“Найголовніше рішення, яке спрямовано на подолання корупції, — це звичайно приватизація. Державні підприємства — об’єкти, які десятками років експлуатувалися в інтересах окремих людей, а не держави. Там прибутки давно приватизовані, а всі видатки лягають на плечі платників податків і всі збитки власне лягають на наші з вами плечі, друзі. Вони мають бути передані ефективному власнику. Тобто у фактичну живу частину економіки”, — заявив під час брифінгу очільник Уряду Олексій Гончарук.

Український прем’єр назвав ДП “Артемсіль” та ще кілька підприємств в країні “корупційними годівницями”. Найбільшого постачальника солі в країні разом з іншими держпідприємствами планують продати цього року через прозорий аукціон.

Зауважимо, в листопаді 2019 року “Артемсіль” оштрафували на понад 13 мільйонів гривень за маніпуляцію з цінами в договорах.

Крім того, високопосадовці держпідприємства фігурують в корупційній справі з чиновниками СБУ. Слідчі зазначають, що силовики вимагали гроші в підприємців, які вигравали тендери на держпідприємстві. 

Нагадаємо, в Донецькій області це вже не перше велике підприємство, яке передали на приватизацію. Ще наприкінці 2019 року Кабмін також проголосував за продаж через аукціон Артемівського заводу шампанських вин та Маріупольського лікеро-горілчаного заводу.

Читайте також:


Завантажити ще...