Друга доза вакцини людям, які вже отримали першу дозу AstraZeneca/Covishield з Індії, має бути теж AstraZeneca, але може бути виготовлена і в іншій країні. МОЗ гарантує наявність та доступність 2-ї дози такої вакцини тим, хто вже щеплювався.
Відповідні рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики затвердило міністерство охорони здоров’я, повідомляє пресслужба Донецької облдержадміністрації.
Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках.
Вакцина AstraZeneca (AZD1222, або Covishield) з індійського Інституту сироватки крові та вакцина від південнокорейської компанії SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio) – ідентичні за складом та технологіями виготовлення. Тому їх не вважають різними, а взаємозамінними (тобто можна робити першу дозу індійською AstraZeneca, а другу — південнокорейською).
Експерти зазначають: вакцини різних типів та від різних компаній не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою мРНК-вакцини від Pfizer-Biontech (або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac). Оскільки у вчених поки недостатньо даних щодо того наскільки ці препарати взаємозамінні.
Також МОЗ України заявляє, що гарантує: вакцини для другого щеплення всім, хто вже отримав першу дозу, буде достатньо, і вона буде доступною.
Зазначимо, МОЗ збільшив інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Тому щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19 тих, хто вже отримав першу дозу, має початись не раніше ніж у середині травня.
Додамо, станом на 5 квітня на підконтрольній Донеччині першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 13 504 людини. Зокрема, у п’ятницю, 2 квітня, провели 570 щеплень, наступного дня – 140, а за неділю, 4 квітня, – 10. Більшість вакцинованих — військові, задіяні в Операції Об’єднаних сил.
Нагадаємо, на початок квітня вакцинувалися лише 12% від загальної кількості медпрацівників контрольованих урядом районів області. Це найгірший показник серед всіх регіонів України.
Читайте також: