Можна вколоти спочатку індійську вакцину AstraZeneca, а згодом вакцину зроблену за тими ж технологіями.
За словами заступника начальника управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олександра Педенка, людина, яка зробила першу дозу вакцини, може зробити щеплення другою дозою вакциною зробленою на іншій платформі. Наприклад, AstraZeneca виробляють в Індії та Південній Кореї та виготовлені за ідентичним складом і технологіями. Тому вони є взаємозамінними.
“Такі рекомендації у ВООЗ є, і має ухвалити, якщо вже не ухвалила, наша група з вакцинації при МОЗ України. Вакцини, які сертифіковані ВООЗ, взаємозамінні”, — пояснює Вільному радіо Олександр Педенко.
А от чи можна використовувати вакцини від різних виробників — поки невідомо.
“Нині не існує даних про взаємозамінність вакцин проти COVID-19. Вакцини на різних платформах – типів (наприклад, на платформі мРНК, вірусного вектора, вірусні вакцини) слід вважати різними вакцинами і не слід використовувати їх як взаємозамінні”, — зазначив Олександр Педенко.
Нагадаємо, вакцинація в Україні почалась ще наприкінці лютого. Першими вакцинами були препарати індійського виробництва AstraZeneca. Потім, 25 березня з Китаю відправили іншу вакцину CoronaVac фірми Cinovac Biotech. НАБУ розслідує виправданість ціни закупки препарату від цієї фірми, а також МОЗ відмовлявся від медикаментів через низьку ефективність. Але тепер заявляють, що вакцина пройшла усі етапи досліджень і довела свою ефективність. Проте поки МОЗ не повідомляв, що вакцину почали використовувати.
Детальніше про вакцинацію читайте в матеріалі: Вакцинація від СOVID-19 в Україні у питаннях та відповідях.
Зазначимо, згідно з даними МОЗ, станом на 28 березня в Україні вакцинували 198 тисяч 464 людини. Лише 1 людина отримала другу дозу.
Читайте також: