Суд визнав винними чоловіка з Торецька та жінку з Краматорська, які передавали окупаційній армії інформацію про ЗСУ. Обох засудили до позбавлення волі за колабораційну діяльність та сприяння терористичній організації.
Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної прокуратури.
Так, прокурори Донеччини довели, що житель Торецька, який народився в російському місті Санкт-Петербург, у квітні 2022 року почав передавати дані про ЗСУ своєму старому знайомому, який служить старшим навідником “ОМСБр “Беркут”” у псевдореспубліці “ДНР”.
Тореччанин добровільно передавав своєму куратору інформацію про переміщення техніки Сил оборони України, розташування фортифікацій, складів та інших військових об’єктів не лише у Торецьку, але й у Бахмуті, Краматорську та Дружківці.
У колабораційній діяльності запідозрили й одну з жительок Краматорська. Слідство встановило, що у червні 2023 року через російський месенджер “Телеграм” вона почала надсилати своєму родичу, який працює в “Міністерстві державної безпеки” псевдореспубліки “ДНР”, інформацію про маршрути руху бензовозів, розташування блокпостів, засобів ППО та радіоелектронної розвідки в Краматорську та Слов’янську. Також засуджена повідомляла бойовикам результати влучань по цих містах.
Фігурантка передавала дані голосовими й текстовими повідомленнями, а в окремих випадках надавала фото й відеозаписи проросійським бойовикам. Протягом двох місяців протиправної діяльності їй вдалося надіслати принаймні 16 таких повідомлень до силових органів псевдореспубліки.
Суд оцінив докази прокурорів достатніми для того, щоб визнати підозрюваних чоловіка та жінку винними в колабораційній діяльності та сприянні терористичній організації (ч. 7 ст. 111-1, ч. 1 ст. 258-3 КК України).
Жителя Торецька засудили до 9, а жительку Краматорська — до 12 років позбавлення волі. До того ж останній заборонили обіймати будь-які посади в органах місцевого самоврядування та державної влади протягом 10 років після звільнення.
Нагадаємо, суд заочно визнав винною у держзраді лікарку-офтальмолога з Маріуполя. За даними слідства, під час боїв у місті вона добровільно видала окупантам щонайменше сімох поранених захисників, яких інші лікарі хотіли врятувати й перевдягли у цивільний одяг.