Наслідки російських атак у Донецькій області за 13 травня 2025 року. Фото: поліція Донеччини
Протягом доби 13 травня поліція фіксувала 2631 удар російських загарбників по території Донецької області. Частина обстрілів знову була спрямована на житлові квартали дев’яти населених пунктів регіону. Є загиблі та поранені цивільні.
У селі Бересток загинули двоє людей
Згідно зі зведенням від поліції, протягом 13 травня російські військові атакували міста Костянтинівка, Краматорськ, Мирноград, Покровськ і Родинське, селище Новоекономічне, села Бересток, Васютинське, Віролюбівка, Іванопілля, Іллінівка, Олександрівка й Олександро-Шультине.
По селу Бересток росіяни вдарили з РСЗВ “Смерч”, там загинули двоє людей, пошкоджені багатоквартирний та вісім приватних будинків. У Покровську через російські обстріли поранені троє людей, зруйновані дві оселі.
По Новоекономічному вдарили 250-кілограмовою авіабомбою, там поранена людина, пошкоджена оселя. У Іллінівці після влучання дрона поранення отримала цивільна людина. На село Васютинське також скинули 250-кілограмову авіабомбу, там поранена людина, постраждали шість осель та автомобілі. Через обстріл Золотого Колодязя також поранень зазнала одна людина.
Загалом за добу, 13 травня, на Донеччині поранень зазнали семеро цивільних, загинули ще двоє. У частині населених пунктів серед людей ніхто не постраждав, але є руйнування цивільної інфраструктури:
у Костянтинівці після удару 250-кілограмовою авіабомбою та РСЗВ “Смерч” постраждали вісім осель;
у Мирнограді зазнав руйнувань багатоквартирний будинок;
на Олександро-Шультине скинули 250-кілограмову авіабомбу — постраждали шість приватних будинків;
по Іванопіллю влучила 250-кілограмова авіабомба, там пошкоджені 26 осель. Ще чотири — у Віролюбівці.
У поліції додали, що за добу на Донеччині пошкоджені 65 цивільних об’єктів, 61 з яких — житлові будинки.
Начальник ДонОВА Вадим Філашкін уточнив, що під вогнем від ранку 13 травня по ранок 14 травня також були Дружківка, Степанівка та Сіверськ.
Наслідки російських атак у Донецькій області за 13 травня 2025 року. Інфографіка: Вільне РадіоНаслідки російських атак у Донецькій області за 13 травня 2025 року. Фото: поліція ДонеччиниНаслідки російських атак у Донецькій області за 13 травня 2025 року. Фото: поліція ДонеччиниНаслідки російських атак у Донецькій області за 13 травня 2025 року. Фото: поліція Донеччини
На Лиманському, Краматорському та Новопавлівському напрямках зросла кількість атак
Російські загарбники, згідно з даними Генштабу ЗСУ, протягом 13 травня провели менше атак, ніж днем раніше, на Сіверському, Торецькому та Покровському напрямках. Втім, на решті частин фронту Донеччини активність зросла. Загалом за добу:
на Лиманському напрямку українські військові фіксували 29 атак російських сил. Загарбники намагалися просунутися в районах Новомихайлівки, Греківки, Твердохлібового, Новосергіївки, Колодязів, Григорівки, а також у напрямку Рідкодуба, Липового, Зеленої Долини й Ольгівки;
на Сіверському напрямку армійці країни-агресорки атакували в бік Григорівки. Військовослужбовці ЗСУ відбили три такі штурми;
Краматорський напрямок характеризувався вісьмома бойовими зіткненнями. Бої відбувалися біля Часового Яру та в напрямку Білої Гори — ці дані надав Генштаб ЗСУ;
на Торецькому напрямку окупанти штурмували в районах Торецька та в напрямку Диліївки. Загалом Генштаб зафіксував шість атак;
Покровський напрямок залишався одним із найактивніших: військовослужбовці ЗСУ зупинили 54 штурми. Російські сили діяли в районах Лисівки, Малинівки, Єлизаветівки, Звірового, Котлиного, Новосергіївки, Удачного, Новоолексіївки, Новоолександрівки, Запоріжжя, Андріївки, а також у напрямку населених пунктів Стара Миколаївка, Муравка, Олексіївка, Нова Полтавка, Яблунівка, Миролюбівка, Зоря та Промінь;
на Новопавлівському напрямку Сили оборони стримували 30 спроб російських військових прорвати оборону поблизу Костянтинополя, Скудного, Рівнополя, Привільного, Вільного Поля, Шевченка, Багатиря, Новополя, Одрадного та в напрямку Зеленого Поля.
Нагадаємо, на півночі Донецької області російські загарбники порушують закони та звичаї ведення війни, переодягаючись у цивільний одяг та використовуючи українські знаки розрізнення. Таким чином вони намагаються уникнути вогню та ближче підійти до позицій Сил оборони.