Підтримати
Скриншот із офіційного сайту "Школи"

Підтримайте Вільне Радіо

Підтримати

Співпрацювала з окупантами та впроваджувала російські освітні стандарти — за такі дії отримала тюремний вирок псевдодиректорка школи окупованого села Красна Поляна. Суд заочно призначив їй 2,5 роки в’язниці. Ще 10 років після звільнення жінка не зможе обіймати певні посади у сфері освіти та органах державної влади.

Про це ми дізналися із вироку Чечелівського районного суду.

За даними слідства, у січні 2023 року “директоркою” школи в окупованому селі Красна Поляна Волноваського району погодилася стати  місцева мешканка. Вона добровільно пішла на співпрацю з росіянами й відтоді керує так званим “Муніципальним бюджетним загальноосвітнім закладом “Краснополянська школа №1 Адміністрації міста Донецька”.

У закладі обвинувачена налагодила освітній процес відповідно до російського законодавства, за освітніми стандартами та навчальними планами так званої “ДНР”.

У вироці зазначають, що принципи такого навчання заперечують українські культурні цінності та історію, а також покликані сформувати у дітей шанобливе ставлення до Росії й так званої “ДНР”. Це, за висновками суду, мало збуджувати в учнів агресію та ненависть до України.

За даними із відкритих джерел стало відомо, що фігурантка справи — Валентина Василівна Швець. 

На російському сайті для перевірки контрагентів List-org розміщена інформація про “Краснополянську школу №1 Адміністрації міста Донецька”, і там само зазначено, що її директоркою наразі є Валентина Швець.

Зображення до посту: “Директорку” школи на окупованій частині Донеччини засудили до 2,5 років тюрми за впровадження російських освітніх стандартів
Скриншот із російського сайту List.Org

На іншому сайті з перевірки контрагентів Rusprofile зазначають, що розпочала свою “директорську” діяльності обвинувачена в січні 2023 року.

Зображення до посту: “Директорку” школи на окупованій частині Донеччини засудили до 2,5 років тюрми за впровадження російських освітніх стандартів
Скриншот із російського сайту Rusprofile

На сайті школи в розділі “Керівництво” Валентина Швець також вказана як директорка.

Зображення до посту: “Директорку” школи на окупованій частині Донеччини засудили до 2,5 років тюрми за впровадження російських освітніх стандартів
Cкриншот із офіційного сайту "школи"

Розгляд у цій справі проводили без обвинуваченої, оскільки невідомо, де вона зараз перебуває. Повідомлення та повістки про виклик фігурантки до суду публікували в газеті “Урядовий кур’єр” та на офіційних сайтах Офісу Генерального прокурора та суду. Але на слухання вона так і не з’явилася — її інтереси представляв адвокат.

Вину обвинуваченої довели зібраними доказами. Зокрема, свідок повідомив, що обвинувачена, яка раніше викладала українську мову в цій школі, стала її директоркою на окупованій території.

Серед доказів сторона обвинувачення представила:

  • статті російських ЗМІ, де директорка школи давала інтерв’ю щодо підтримки окупантів та була сфотографована під час отримання “допомоги” від “Російської гуманітарної місії”;
  • фотознімки, на яких свідки впізнали обвинувачену;
  • висновок експерта, який підтвердив, що на фото та відео, виявлених в інтернеті, зображена саме обвинувачена.

Слідство кваліфікувало дії обвинуваченої як колабораційну діяльність.

Валентину Швець засудили до 2,5 років тюрми. А після відбування покарання вона не зможе обіймати певні посади ще 10 років. Крім того, обвинувачена має компенсувати майже 8 тисяч гривень, які держава витратила на залучення експерта для проведення судової портретної експертизи.

Початок відбування покарання рахуватимуть від моменту затримання фігурантки. 

Раніше ми писали про “директорку” школи-інтернату в Маріуполі, яка нібито впроваджує в закладі російську освіту. Їй загрожує до трьох років тюрми. 


Завантажити ще...