Правоохоронці висунули підозру жительці Маріуполя у співпраці з окупаційною владою Росії. Вона нібито погодилася стати “директоркою” школи в окупованому місті та впроваджує там російські освітні стандарти. Жінці загрожує до трьох років ув’язнення без права обіймати певні посади до 15 років.
Повідомлення про підозру жительці Маріуполя оприлюднили на сайті Офісу Генерального прокурора України.
За даними слідства, після повномасштабного вторгнення та подальшої окупації Маріуполя Бєльченко Ж. добровільно погодилася очолити школу, яку окупаційна влада назвала “Муниципальным бюджетным общеобразовательным учреждением “Средняя школа №21 города Мариуполя”.
З 20 липня 2023 року вона офіційно обіймає цю “посаду” та здійснює свої обов’язки відповідно до законодавства Росії. Жінка буцімто керує навчальним процесом та організовує роботу школи відповідно до освітніх норм і вимог країни-окупанта.
До її функцій входить:
З відкритих джерел відомо, що школу №21 в окупованому Маріуполі очолює Жанна Бєльченко. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, до відкритої війни вона була керівницею Кальміуської районної організації профспілки працівників освіти і науки України.
На своїй фейсбук-сторінці через декілька днів після початку відкритого вторгнення жінка виклала звернення до російських освітян із закликом перестати вбивати українських дітей. Однак після цього проукраїнських дописів на її сторінці більше не було.
На порталі “Опендатабот” Бєльченко вказана як директорка відокремленого підрозділу ГО “Національна платформа “Жінки за мир” у Приморському районі Маріуполя.
Псевдодиректорку підозрюють у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України). У разі доведення вини їй загрожують виправні роботи до двох років, арешт до шести місяців або позбавлення волі до трьох років з подальшою забороною обіймати певні посади чи займатися визначеною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
Підозрювану зобов’язали з’явитися з 25 по 27 березня 2025 року до слідчого в Краматорську для вручення підозри та проведення допиту. У разі безпідставної неявки їй може загрожувати штраф або примусовий привід.
Раніше ми розповідали, що колишнього депутата з Іловайська, якого окупанти призначили “головою міської ради”, засудили до 10 років позбавлення волі, та ще 15 він не зможе працювати на визначених законом посадах. Крім того, вироком передбачена конфіскація майна засудженого.