Підтримати
Суддю з Донеччини затримали на хабарництві
Фото: з відкритих джерел

Прокуратура кликала суддю і трьох його адвокатів ознайомитися з матеріалами справи, як цього вимагає процедура. Писали навіть у WhatsApp, але відповіді так і не дочекалися.

 

Передісторія. Наприкінці весни цього року правоохоронці затримали суддю Донецького окружного адміністративного суду. Тоді слідчі відзвітували, що чоловік начебто обіцяв одному з підприємців “домовитись” у Верховному суді про вирішення спору за 34 тис. доларів США. Під час затримання у чоловіка знайшли більшу частину цих коштів — 30 тис. доларів (або понад 800 тисяч гривень за курсом НБУ на момент затримання).

Слідчі Державного бюро розслідувань відкрили кримінальну справу за статтею “Шахрайство в особливо великих розмірах”. 

Як згодом з’ясували журналісти Вільного радіо, затриманого суддю звуть Євген Череповський. Вища рада правосуддя своїми рішеннями відсторонила представника Феміди й дозволила його арештувати.

ДБР просила відпустити Череповського під цілодобовий домашній арешт, але суд вирішив інакше й відпустив його під особисте зобов’язання.

Слідство завершили, але ніяк не можуть ознайомити з матеріалами справи підозрюваного суддю. Слідчі вже зібрали усі необхідні докази зі свого боку, і вже 13 жовтня розслідування завершили. Про це журналісти Вільного радіо дізнались з реєстру судових рішень.

Як цього вимагає законодавство, перш ніж відправити обвинувальний акт до суду, прокуратура має ознайомити з матеріалами справи підозрюваного і його адвоката чи адвокатів. З того моменту підозрюваний стає вже обвинуваченим, і судді вирішують, винний він чи ні.

Того ж дня слідчі направили на адреси мешкання та електроні пошти судді Череповського та його трьох адвокатів повідомлення про те, що слідство завершили, і що вони мають право ознайомитися з матеріалами справи. Правоохоронці навіть кілька разів дзвонили їм і відправляли повідомлення у месенджері WhatsApp. Але попри неодноразові виклики ані обвинувачений, ані його захисники так і не прийшли.

Суд врахував цю інформацію від прокуратури та дійшов висновку, що Череповський і його захисники умисно затягують процес ознайомлення з матеріалами справи. Також суд врахував, що ознайомлення з обвинувальним актом — це право, а не обов’язок. Тож Череповський і його адвокати можуть ознайомитися з матеріалами справи до 5 грудня. Якщо вони цього не зроблять, суд вважатиме, що сторона захисту не скористалася своїм правом.

***

Зазначимо, судді Донецького окружного суду Євгену Череповському інкримінують статтю, санкція якої передбачає від 5 до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Читайте також:


Завантажити ще...