Підтримати
Українська армія. Фото: Генштаб
Українські військові: Ілюстративне фото: Генштаб

Ухвала “економічного бронювання” від мобілізації може принести в український держбюджет десятки мільйонів гривень. За попередніми підрахунками, щомісячна сума складатиме від 40 до 45 мільйонів гривень.

 

 

Про це сказав народний депутат і один з ініціаторів законопроєкту про “економічне бронювання” Вадим Галайчук в етері “Новини.LIVE”.

“Ми чули від різних знайомих, які розповідали дуже ганебні насправді історії про те, яким чином їм доводиться бронювати своїх ключових співробітників — через хабарі. Вони й запитували: чому не зробимо так, аби платили гроші у прозорий спосіб у бюджет України, а не кудись у кишені”, — пояснив Вадим Галайчук. 

За його словами, концепція “економічного бронювання” дасть змогу залучати до держбюджету близько 40-45 мільярдів гривень щомісяця. Галайчук впевнений, що такі додаткові надходження дозволять фінансувати армію в умовах дефіциту бюджету.

“Тобто це суттєво підтримає як і фінансування армії загалом, так і в принципі стимулювання питання мобілізації та забезпечення мобілізованих усім необхідним, що теж є критично важливим для ефективності цієї мобілізації”, — вважає нардеп. 

Цифра у 20 тисяч гривень для “економічного бронювання” невипадкова, адже, за словами Галайчука, таку суму готовий платити бізнес за своїх критичних працівників. 

“Це приблизна зарплата військовозобов’язаного. На сьогоднішній день в Україні зарплати для працівників, які є важливими для бізнесу, дозволяють говорити про те, що це цілком реальна для сплати сума”, — резюмував посадовець.  

Що відомо про “економічне бронювання”

Після місяців усного обговорення “економічного бронювання”, до Верховної Ради подали законопроєкт, який передбачає таку можливість для військовозобов’язаних, за яких сплачують порівняно високі податки.

Згідно з ним, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати “бронь” — вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.

Відсоток заброньованих та саму процедуру бронювання визначатиме Кабінет Міністрів.

Зазначимо, до парламенту можуть подати також альтернативні законопроєкти, які передбачатимуть інші моделі бронювання.

Нагадаємо, Міноборони запустило сайт “Будь собою” з пошуку вакансій у ЗСУ. На ньому пропонують низку професій, зокрема кухаря, оператора дрона, медика, капелана тощо. Крім того, у сервісі можна знайти Центри рекрутингу.


Завантажити ще...