Сергій Боєвський
Директор департаменту ЖКГ ДонОВА Сергій Боєвський. Колаж: Вільне радіо

Колись Сергій Боєвський був бізнесменом, а з 2015-го — обіймав посади в органах місцевого самоврядування. Нині його вже колишнім бізнесом продовжують займатися члени родини, а сам Боєвський від 2022-го до 19 лютого 2025-го був начальником Дружківської військової адміністрації. 21 лютого 2025-го Боєвського призначили директором обласного департаменту ЖКГ. Журналісти Вільного радіо зібрали досьє на посадовця. Чи відповідає рівень життя родини офіційним статкам? Скільки заробляв посадовець та як справлявся на посаді — аналізуємо в цьому матеріалі.

Цей матеріал створений для рубрики “Досьє” на Вільному радіо. Ми поступово публікуватимемо біографії посадовців та інших людей, які працюють для Донеччини та отримують зарплати з бюджетів різних рівнів (наприклад, судді, прокурори, народні депутати).

Для підготовки цього досьє наші журналісти проаналізували відкриті дані (реєстри, декларації, сторінки у соцмережах, публікації у ЗМІ тощо), отримали документи від Дружківської військової адміністрації, поспілкувалися з жителями громади та самим Сергієм Боєвським.

Якщо ви вважаєте, що в матеріалі бракує інформації, якою ви готові поділитися із Вільним радіо, напишіть нам у Telegram, Instagram чи Facebook.

Вчитель-трудовик, бізнесмен та начальник ВА: освіта та кар’єра Сергія Боєвського

Сергій Олександрович Боєвський народився 26 червня 1967 року у Краматорську. З 1985 по 1987 роки проходив строкову службу. Після чого вступив до Слов’янського державного педагогічного інституту (закінчив 1992-го), де опанував фах вчителя трудового навчання та загальнотехнічних дисциплін. Також 2024-го Боєвський здобув ступінь магістра в Харківському національному університеті ім. Каразіна, спеціальність — публічне управління та адміністрування.

До того, як потрапив до органів місцевого самоврядування, Сергій Боєвський був бізнесменом. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, у 1994-му році він зареєстрував приватне підприємство “Перітол” (вид діяльності — роздрібна торгівля фармацевтичними товарами, ліквідоване у 2005 році). А 2003-го року разом із сестрою — Надією Бутко — Боєвський заснував ТОВ “Гранд Фарм” (яке займається виробництвом та торгівлею фармацевтичними товарами). За даними реєстрів, 2016-го Сергій Боєвський вийшов зі складу бенефіціарів. Відтоді й дотепер компанія у власності дружини посадовця Вікторії Боєвської та сестри Надії Бутко.

2015-го Сергій Боєвський брав участь у виборах до Краматорської міської ради. Балотувався у місцеві депутати як безпартійний за списками від партії “Опозиційний блок”, однак не пройшов. Втім посаду у міськраді все ж отримав.

На цих же виборах мером Краматорська став Андрій Панков (до цього був заступником міського голови, від 2021-го — голова РДА, згодом — начальник Краматорської районної ВА, а з 19 лютого 2025 року — новий очільник Дружківської МВА). У грудні 2015-го Панков призначив Боєвського своїм заступником.

“Щодо запрошення міського голови Андрія Панкова зайняти посаду одного з його заступників, вважаю коректним адресувати це питання саме йому. Від себе можу додати, що Андрій Вікторович Панков запрошував на роботу людей, керуючись насамперед їхніми здібностями  та готовністю вирішувати питання життєдіяльності міста Краматорська ефективно та сумлінно”, — відповів Сергій Боєвський на наше питання, чому, на його думку, посаду запропонували саме йому.

Сергій Боєвський, 2017 рік
Зустріч Сергія Боєвського із жителями Краматорська, 2017 рік. Фото: Вчасно

Сергій Боєвський відповідав у міськраді за питання у сфері ЖКГ, цивільного захисту населення, транспорту, зв’язку, обліку та розподілу житлової площі, діяльність адміністративної комісії.

Посадовець багато звітував у ЗМІ про благоустрій Краматорська та плани щодо цього, також приділяв увагу питанням, пов’язаним із міським транспортом. Боєвського періодично можна було побачити на фото поруч із Панковим — разом вони, зокрема, інспектували хід будівництва в місті.

Андрій Панков та Сергій Боєвський перевіряють хід будівництва
Андрій Панков та Сергій Боєвський перевіряють хід будівництва, 2017 рік. Фото: 6264

Андрій Панков був мером Краматорська до листопада 2020-го, поки його не замінив за результатами виборів Олександр Гончаренко. Сергій Боєвський не продовжив роботу під керівництвом нового очільника громади, натомість незабаром знову став працювати із Панковим.

У березні 2021 року Панков став головою Краматорської РДА, майже одразу після цього — призначив Боєвського першим заступником.

Сергій Боєвський
Перший заступник голови Краматорської районної адміністрації Сергій Боєвський разом з начальником відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури, містобудування, екології та архітектури райдержадміністрації Романом Сімашовим, 2021 рік. Фото: Краматорська РДА

30 березня 2022-го у Дружківці створили військову адміністрацію, замість міської ради. Начальником ВА президент призначив Сергія Боєвського.

19 лютого 2025-го президент України призначив начальником Дружківської ВА Андрія Панкова.

21 лютого 2025-го Сергія Боєвського призначили директором департаменту ЖКГ Донецької обласної військової адміністрації.

Робота Сергія Боєвського на посаді начальника ВА 

31 березня 2022-го тодішній начальник обласної військової адміністрації Павло Кириленко представив Сергія Боєвського як начальника Дружківської ВА.

“Будемо виконувати завдання, будемо працювати на благо нашої країни, нашого міста і на благо кожного жителя Дружківки. Дякую за довіру”, — прокоментував своє призначення Сергій Боєвський.

Павло Кириленко та Сергій Боєвський
Павло Кириленко (по центру) представляє начальника Дружківської ВА Сергія Боєвського (праворуч від Кириленка). Фото: Донецька ОВА

Від весни 2022-го й до останніх днів роботу Боєвського активно висвітлювали на офіційному сайті та в соцмережах військової адміністрації.

Як звітують у пресслужбі, Боєвський щотижня проводив наради із іншими посадовцями ВА, періодично зустрічався із представниками гуманітарних організацій,   вшановував загиблих, брав участь у святах тощо. Цю інформацію підтверджують фотографіями.

Сергій Боєвський
Сергій Боєвський інспектує прибирання вулиць Дружківки, грудень 2022-го. Фото: Дружківська ВА

З останнього — у лютому пресслужба повідомляла, що у Дружківській ВА відбулося перше від початку повномасштабного вторгнення засідання Ради безбар’єрності.

Яким Сергій Боєвський був керівником ВА: власна оцінка та думка громадськості

Оцінити роботу Сергія Боєвського на посаді начальника Дружківської ВА ми попросили кількох активних жителів міста. Опитані нами люди дали позитивні відгуки про посадовця (при цьому деякі з них не погодилися на публікацію їхніх слів).

Найбільш розгорнуто про Боєвського розповідає керівниця тимчасового прихистку у Дружківці Світлана Грекова.

“Мені не треба потрапляти навіть до нього у кабінет, достатньо написати повідомлення — і він все робить. Він зробив нам скважину, у нас є постійно вода, ми незалежні від централізованої подачі.  Завжди допомагає з дровами. Всі поточні ремонти в шелтері завжди виконуються безкоштовно та своєчасно. Я точно знаю: якщо звернусь до нього — то обов’язково ми отримаємо допомогу для шелтера, для людей”, — коментує роботу екс-начальника ВА Світлана.

Критики роботи Боєвського від опитаних жителів Дружківки ми не почули.

У текстах для рубрики “Досьє” ми братимемо до уваги оцінку роботи очільників громад від місцевих. Наша мета — зібрати різносторонні думки, якщо такі є.

Якщо вам є що розповісти (зокрема, й про посадовців, досьє котрих поки що немає на нашому сайті) — зверніться до команди Вільного радіо у Telegram, Instagram чи Facebook. Можливо саме ваша думка зробить досьє об’єктивнішим та допоможе нам у роботі над текстами.

Про те, як оцінює власну роботу та які досягнення або виклики на посаді мав ми запитали і у самого Сергія Боєвського.

“Хвалитися, розповідати про власні досягнення якось некоректно. Тому ми вам відповіли на запит, що все можна дізнатися на офіційному сайті”, — прокоментував Боєвський.

Згодом посадовець додав:

“Щодо власних моїх досягнень, то хочу наголосити, що все, що ми зробили, робимо та будемо робити для людей є результатом колективних зусиль та чіткого усвідомлення високої відповідальності за результат нашої роботи”.

Зображення до посту: Директор департаменту ЖКГ ДонОВА Сергій Боєвський: біографія, зарплата та інформація про родину (ДОСЬЄ)
Сергій Боєвський під час роботи у Дружківській ВА, фото з соцмереж посадовця

Сім’я Сергія Боєвського та родинний бізнес

Сергій Боєвський одружений на 55-річній Вікторії Боєвській. У них є двоє дорослих доньок (обидві вже виховують власних дітей) — Еліна та Дарина. Згідно з останньою декларацією Дарини Деревянської, вона нині працює у Дружківському управлінні соцзахисту, обіймає посаду головного спеціаліста відділу організаційно-правової та кадрової роботи.

Дружина посадовця Вікторія Боєвська та його сестра Надія Бутко у рівних частках володіють фармацевтичною компанією “Гранд Фарм”. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, головною бухгалтеркою на фірмі (дані актуальні на 05.03.2022) працює Ірина Ліннік. Вона ж (за даними станом на 06.11.2024) працює головною бухгалтеркою і у Краматорському комунальному підприємстві “Міст”.

Як вказано у соцмережах “Гранд-Фарму”, це аптечна мережа, яка працює на Донеччині від 1996-го року та налічує 17 аптек і 6 аптечних пунктів у Краматорську, Слов’янську та Дружківці.

Майно родини директора департаменту ЖКГ Донецької ОВА Сергія Боєвського

Згідно з декларацією за 2023-й рік, Сергій Боєвський був прописаний і жив у Краматорську.

Нерухомість та авто Сергія Боєвського

У Краматорську посадовець має житловий будинок площею 58,2 квадратних метра (у власності з 2010 року). Ще одна його квартира площею 47,5 квадратних метра (у власності з 2007-го) розташована у Донецьку.

Також у Краматорську посадовець володіє однією земельною ділянкою площею 966 квадратних метрів (у власності з 2007-го). Ще три ділянки він орендує у Краматорської міської ради:

  • від 2007 року — площею 13 кв. м;
  • від 2010 року — площею  24 кв.м;
  • від 2018 року — площею 33 кв.м.

На Сергія Боєвського зареєстровані і кілька аптечних приміщень:

  • одне у Краматорську (площею 113,3 кв.м, у власності з 2010-го);
  • ще два у Краматорську у спільній власності з виконкомом Краматорської міської ради (одне на 113,2 кв.м, друге — на 119,9 кв.м, обидва у власності з 2003-го)
  • один аптечний пункт у Слов’янську (площею 73,1 кв.м, куплений 2001-го)

Їздить директор обласного департаменту ЖКГ на авто Skoda Karoq Style 2018 року випуску, його придбав за 750 800 грн того ж року.

Зазначимо, у деклараціях з 2016-го по 2021-й роки Боєвський декларував у власності ще й житловий будинок у Краматорську площею 462,1 кв.м. Втім, вже 2022-го це житло зникло зі звітності посадовця. Про продаж майна Боєвський не звітував. На питання що сталося із цим будинком посадовець нам відповів текстово:

“Спеціальна перевірка, яка проводилася перед моїм призначенням на посаду, не виявила ніяких порушень з мого боку та не викликала ніяких питань щодо декларування майна. Зауважу: спеціальна перевірка проводиться стосовно претендентів на посаду, що передбачає відповідальне або особливо відповідальне становище та посаду з підвищеним корупційним ризиком. Перелік таких осіб визначено в ст. 56 ЗУ “Про запобігання корупції”. 

Спеціальна перевірка проводиться відповідно до  Порядку проведення спецперевірки, затвердженого Постановою КМУ від 25.03.2015 №171 “Про затвердження Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, і внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” та включає перевірку НАЗК щодо достовірності відомостей, зазначених претендентом на посаду у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік”, — прокоментував ексначальник Дружківської ВА.

Сергій Боєвський
Директор департаменту ЖКГ Донецької ОВА Сергій Боєвський, фото з його соцмереж

Нерухомість Вікторії Боєвської

Дружина посадовця — Вікторія Боєвська — володіє будинком у Краматорську площею 64,6 квадратних метра. Його вона придбала у 2020 році за  майже 149 тис. грн. Тоді ж Вікторія купила за 25 тис. грн земельну ділянку в цьому місті площею 964 квадратні метри.

З 2002 року у Краматорську вона має також квартиру (у деяких деклараціях ця нерухомість зазначена як будинок) площею 79,2 квадратних метра.

Крім цього, від 23.02.1994 року у Краматорську дружина начальника ВА має квартиру площею 64,8 квадратних метра у спільній власності з донькою Еліною Боєвською. Зазначимо, до 2020 року посадовцеь декларував, що частки у цій квартирі також мали донька Дарина Боєвська та Микола і Ніна Олійники. Втім, у свіжіших звітностях ці люди зникли з переліку тих, які володіють цим майном. Однак даних про будь-які операції із квартирою Сергій Боєвський не надавав.

Свого авто, згідно з декларацією, Вікторія Боєвська не має.

Скільки заробляв ексначальник Дружківської ВА Сергій Боєвський та його дружина

Згідно з останньою з поданих посадовцем декларацій, 2023-го Вікторія Боєвська заробила 2 278 530 грн як підприємиця.

Дані щодо зарплати самого ексначальника Сергія Боєвського за 2024-й та січень 2025-го журналістам Вільного радіо надали у Дружківський військовій адміністрації.

Усього за 2024 рік начальник Дружківської ВА Сергій Боєвський заробив 1 млн 545 тис. 807 грн. Йому нараховували:

  • 101 250 грн — у січні;
  • 101 250 грн — у лютому;
  • 101 250 грн — у березні;
  • 205 387,13 грн — у квітні;
  • 203 501,91 грн — у травні;
  • 105 565,50 грн — у червні;
  • 115 294,12 грн — у липні;
  • 95 968,66 грн — у серпні;
  • 105 565,50 грн — у вересні;
  • 104 368,32 грн — у жовтні;
  • 105 698,73 — у листопаді
  • 200 707,68 — у грудні.

У цих сумах окрім окладу вказані надбавки, премії, відпускні та виплати матеріальної допомоги. Втім, це цифри до сплати податків. “На руки” посадовець отримував на 19,5% менше.

У січні 2025-го Боєвському виплатили 105 565 грн (посадовцю після сплати податків нарахували на ⅕ суми менше).


Завантажити ще...