Ми взяли наш перелік продуктів на наступні кілька днів та спробували купити їх в Бахмуті без пакетів. Інші покупці дивились здивовано, але більшість продавців були підготовлені до еко-клієнтів. Детальніше про альтернативний похід в магазин – далі.
Щогодини в світі купують більше мільйона поліетиленових пакетів. За різними оцінками екологів, розкладатися в грунті кожен з них буде від 400 до 700 років. Про це пише видання Навколо світу. Тож журналісти Вільного радіо вирішили перевірити, чи можливо купити деякі продукти в супермаркеті не використовуючи при цьому поліетилен.
Цього разу для походу в магазин ми взяли з дому 2 багаторазові контейнери для їжі, 2 полотняні сумки та портфель. Купувати пішли у великий магазин.
В контейнери для їжі можна покласти різні вагові крупи, дрібні овочі, м’ясо та рибу. Для цього, перед тим, як покласти туди щось, необхідно віддати контейнер продавцю, який зніме тару (вагу вашого контейнера, — ред.). Після цього можна насипати туди необхідний товар, ще раз віддати контейнер продавчині, яка вже наліпить етикетку з ціною.
Кілька інших покупців дивились на нас досить дивно, однак продавчиня сказала, що ми такі не перші. Досить багато людей в день купує саме зі своїми контейнерами.
Легко вирішити і питання пакетів для овочів та фруктів: банани, лимони, апельсини чи картоплю, які берете більше трьох штук, можна покласти в полотняну сумку.
В полотняну сумку невеликого розміру також можна покласти хліб. Крім того, в цьому пакеті він залишається м’яким досить довго, а також зберігає свій смак.
Як з’ясували журналісти Вільного радіо, не відмовляють продавати у свою тару і в невеликих магазинах. Працюють за такою ж процедурою: зважили контейнер, додали товар та змінусували вагу контейнеру. Готово.
Загалом, навіть не дивлячись на камеру, ми зібрали досить багато дивних поглядів на собі.
Хоча в магазинах все ж є деякі товари, які продаються вже в упаковках. Альтернативу їм можна знайти на місцевих ринках.
Якщо все ж не було під рукою контейнерів та портфелю, і довелось купити пакет, його можна використати багато разів. Адже здати пакети на переробку в місті неможливо.
Зазначимо, в світі намагаються відмовитись від використання пакетів. Більше того, є навіть Міжнародний день без пластикового пакету. Його відзначають 3 липня. Через шкоду цього матеріалу для природи, в ЄС ухвалили окрему директиву 2015/720 «Про скорочення споживання легких пластикових пакетів», згідно з якою споживання пластикових пакетів має знизитися: до 90 пакетів на рік на людину до 2019 року і до 40 пакетів – до 2025 року. У багатьох містах для зниження споживання пакетів вводять додаткові податки, а, наприклад, в Лос Анджелесі і Сан-Франциско введена заборона на їх продаж.
В Україні є кілька великих торгових мереж, які відмовились від пластикових пакетів взагалі і перейшли на паперові, або ж пропонують обидва варіанти. А, наприклад, міська влада Києва та Львова прийняли рекомендації для підприємців щодо скорочення кількості пакетів в продажу. Однак про цілковиту заборону мова не йде.
Нагадаємо, раніше ми писали про користь збирання та сортування сміття, та провели експеримент наскільки це реально в Бахмуті.
Також читайте: