Юрій Сироватко, Голова Верховного суду ДНР міністр юстиції ДНР
Підозрюваний Юрій Сироватко. Фото: джерела окупантів

За версією слідства, колишній начальник одного з управлінь МВС у Донецькій області після окупації частини Донеччини російськими військами почав співпрацювати з окупаційною адміністрацією. Раніше він обіймав посаду “міністра юстиції ДНР”, а тепер, ймовірно, є “головою Верховного суду ДНР”.

 

Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної прокуратури.

Кримінальну справу відкрили проти колишнього начальника управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУ МВС у Донецькій області. За даними слідства, у вересні 2018 року він обійняв посаду “в.о. міністра юстиції ДНР” при окупаційній адміністрації псевдореспубліки. Згодом його “підвищили” до “міністра”.

На своїй “посаді” при окупаційній адміністрації фігурант, як підозрюють прокурори Донеччин, сприяв розробці та реалізації “державної політики” у сфері земельних відносин “ДНР”, а також займався перемовинами з країною-агресоркою та підписував “міжнародні договори”.

Підозрюваний нібито їздив окупованою частиною Донеччини, звітуючи перед місцевими про досягнення свого “міністерства” та відкриваючи об’єкти. Зокрема, його помічали при відкритті РАЦСу в Маріуполі. З 2023 року підозрюваний нібито обіймає посаду “голови Верховного суду ДНР”.

Наданому прокурорами опису відповідає біографія Юрія Миколайовича Сироватка. Він народився 17 квітня 1978 року у Сніжному на Донеччині. 

На фігуранта справи вже наклали санкції Україна, ЄС, Канада, Швейцарія, Австралія, Японія й Нова Зеландія. Санкції першочергово обмежують можливості підозрюваного користуватися коштами.

У прокуратурі Донеччини заочно видали підозру для фігуранта справи за посягання на територіальну цілісність та недоторканність України й колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Якщо суд визнає докази слідства достатніми, фігуранту справи можуть загрожувати до 10 років за ґратами та позбавлення права на певні посади та діяльність на 15 років. Також у нього можуть конфіскувати майно.

Для фігуранта справи це вже третя підозра у колабораційній діяльності та перша — у посяганні на територіальну цілісність та недоторканість України.

Нагадаємо, суд визнав винними чоловіка з Торецька та жінку з Краматорська, які передавали окупаційній армії інформацію про ЗСУ. Обох засудили до позбавлення волі за колабораційну діяльність та сприяння терористичній організації.


Завантажити ще...