Рейс з Курдюмівки перестав ходити ще 1 лютого. Для багатьох мешканців сіл його розклад був зручним, а тепер їм доводиться довше чекати на потрібний потяг. З’ясовуємо, навіщо скасували електричку та чи обіцяють виправити ситуацію.
Одними з тих, для кого скасування рейсу “Курдюмівка — Лиман” додало клопотів, стало подружжя з Сіверська Наталя Володимирівна та Олександр Павлович. Щодня хтось із них навідується до батьківської садиби в селі Дронівка, аби доглядати за хатою. Ще нещодавно вони діставалися туди старою електричкою.
“Цією електричкою було дуже зручно їздити, і повертатися було чим. Не дуже великий проміжок часу між потягами. Приїжджаєш, зробив усе те, що там по хазяйству треба, і можна було повертатися. А зараз такої можливості немає, і чекати потрібно цілий день”, — розповідає Наталя Володимирівна.
З 1 лютого подружжя витрачає на дорогу понад пів дня. Рейс, яким вони користувалися, Донецька залізниця замінила швидкісною електричкою “Бахмут-Харків”. З Бахмута вона відправляється о 10:50, але зупиняється не на всіх маленьких станціях та полустанках, як її попередниця.
Так само і мешканці Дронівки витрачають більш ніж пів дня на поїздку в Лиман або інше місто за необхідними ліками та харчами. Взимку селянам доводиться подовгу мерзнути в очікуванні зворотньої електрички.
“Раніше можна було поїхати в Бахмут о 6 ранку. Встигав сходити на ринок, до пенсійного й інших служб та повернутися цією електричкою. Зараз її немає. Без неї дуже незручно стало”, — обурюється Олександр Павлович.
На шляху від Бахмута до Лимана нова харківська електричка зупиняється лише на 5 станціях та 2 зупинках. Без транспорту залишаються пасажири зі станції Зовна та 7 полустанків — Малоільїшівська, 473 та 470 кілометри, Кохана, 444 кілометр, Прилежний та Медовий.
Наприклад, мешканка околиці Сіверська Любов тепер чекає на електричку, яка відправляється з Бахмута о 13:00. Адже на потрібній їй зупинці — Кохана — харківський електропоїзд не зупиняється.
“На малих роз’їздах людям доводиться, мабуть, із харківської на ходу вистрибувати. Коли вони скасували цю електричку (“Курдюмівка — Лиман”, — ред.) ми були шоковані. Бо розрив між електричками дуже великий та харківська не всіх влаштовує. Тепер люди втрачають 3 години часу”, — скаржиться жінка.
Аби розв’язати цю проблему, люди звертаються в різні інстанції. Хтось напряму пише залізничникам.
“Додому нічим діставатися після нічної зміни. Звертався в Укрзалізницю на сайт. Сказали: “Будемо розбиратися з цим”, — каже мешканець села Переїзне Сергій.
У Донецькій залізниці ж на всі скарги відповідають: незадоволені є, але їх замало, щоб наповнити скасовану електричку.
“Основною причиною скасування електропоїзда № 6222 сполученням Курдюмівка — Лиман є низький пасажиропотік. У середньому реалізовано лише 30% від загальної кількості запропонованих місць. Таким чином, збитки за кожен рейс становлять 9,9 тис. грн. Окрім того, електропоїзд було скасовано через відсутність вільнорухомого складу”, — пояснює головний інженер Служби приміських пасажирських перевезень Андрій Дворніков.
Та в Укрзалізниці все ж розглядають можливість відновити скасований рейс. Щоправда, не раніше весни або літа, зазначає Андрій Дворніков. А поки що до переліку зупинок харківської електрички після звернень пасажирів додали ще один перестанок.
“Надійшла телеграфна вказівка, в якій вказується, що з 10 лютого додатково призначається зупинка поїзду 7096 “Бахмут — Харків” по зупиночному пункту Прилежний”, — зазначає начальниця станції Ямпіль Наталя Діденко.
Нову електричку з Бахмута до Харкова “Укрзалізниця” запустила наприкінці минулого року. На маршруті працює оновлений склад з сучасними вагонами. Потяг ходить щодня. Його розклад шукайте в нашому матеріалі.
Читайте також: