Підтримати
Реклама
ЭЛОС эпиляция - противопоказания и последствия

Лазерна ЕЛОС епіляція це сучасний безболісний спосіб видалення небажаної волосистості з обличчя та тіла. Більшість жінок вже оцінили переваги цієї методики. Її полюбили за ефективність, швидкість, комфорт, безпеку. Але щоб не нашкодити своєму здоров’ю, важливо знати про протипоказання до ЕЛОС епіляції та наслідки їх ігнорування.

 

Про це повідомляють на сторінці https://epilaser.com.ua/ua/elos-epilyatsiya/ спеціалізованого салону ЕпіЛазер. Разом із їхніми лікарями-косметологами ми розібрали це питання, і в цьому матеріалі докладно розповімо.

Суть методики

Це найпопулярніша медична послуга. Суть якої полягає у впливі світлової лазерної хвилі разом з електричним струмом на волосяний корінь. Згодом він нагрівається до температури 65 градусів за Цельсієм. Відбувається термічне пошкодження, що викликає закупорку судин, які живлять корінь. Через 10-20 днів оброблене волосся починає відмирати і поступово випадати.

Завдяки подвійній дії світлової (IPL) та електричної енергії (RF), ЕЛОС епіляція ідеально підходить не тільки для темного, а й світлого волосся. Технологія відрізняється високим рівнем комфорту, завдяки вбудованому охолодженню сапфірового наконечника маніпули. Це запобігає больовим відчуттям і перегріву, що особливо актуально для делікатних зон (обличчя, пахви, бікіні). А велика контактна робоча пляма дозволяє проводити сеанс 2 рази швидше.

Безпека методу досягається завдяки точному контролю потужності та тривалості дії, що дозволяє індивідуально вибирати індивідуальні параметри для пацієнта. Це дуже актуально для жінок із підвищеною чутливістю, схильністю до гіперпігментації.

Відносні протипоказання до ЕЛОС епіляції

Існують тимчасові причини, за яких похід у лазерний салон доведеться відкласти:

  • Неповнолітній вік. У дітей значна частина волосяних фолікулів знаходиться у фазі спокою, плюс у них міститься мало пігменту. Через що епіляція буде неефективною. Але, починаючи з 12 років можна задуматися про відвідування лазеротерапевта, оскільки в цей період починається активне зростання волосків. Це викликає дискомфорт у дівчаток-підлітків і навіть комплекс неповноцінності. Але слід розуміти, що у підлітковий період відбувається гормональна перебудова, отже, результати можуть бути незначними або нестабільними.
  • Вагітність, лактація. Немає наукових обґрунтувань, що забороняють ЕЛОС епіляцію при виношуванні дитини або годуванні груддю. Але в такий важливий період доцільно уникати маніпуляцій, які навіть теоретично мають ймовірність завдати шкоди малюкові.
  • Депіляція. Після застосування воскових смужок, шугарингу, епілятора або пінцету має пройти щонайменше 18 днів. Адже вони ушкоджують стрижні волосся, що робить ЕЛОС неефективним. Під час курсу лазеротерапії можна використовувати тільки станки для гоління, депіляційні креми, тримери, ножиці.
  • Нещодавня засмага. Шкіра, що засмагла під променями сонця чи солярію, вкрай зневоднена. Вона стає сухою та подразненою, схильна до негативних наслідків у вигляді опіків. Ще, засмага часто неоднорідна. Це ускладнює роботу майстра, який змушений знижувати потужність апаратури під тон шкіри. Що негативно позначиться на якості послуги. Не можна засмагати протягом 5-7 днів до та після процедури. У цей період шкіра потребує інтенсивного зволоження, делікатного догляду. Потрібно використовувати зволожуючі санскрин засоби з мінімальним рівнем захисту СПФ-50. Автозасмага також заборонена.
  • Інфекції. COVID-19, ГРВІ, застуда або герпес в активній фазі є протипоказанням для ELOS епіляції. При цих захворюваннях імунна система ослаблена і часто медики призначають пити антибіотики. Це стосується грибкового зараження, викликаного патогенними грибками.
  • Шкіряні пошкодження. Зона майбутньої епіляції має бути чистою та здоровою. Без свіжих рубців, подряпин, незагоєних ран, запалень, травм. За наявності цих факторів грамотний фахівець відмовить у проведенні сеансу.
  • Запалення. Якщо обробка лазером проводитиметься у запаленій ділянці, інфекція зможе поширюватися. Бактерії, такі як сапрофіти, здатні колонізувати нові ділянки, що посилить ситуацію. З іншого боку, знижується імунітет, уповільнюючи процес регенерації тканин. Епіляція загрожує гіперпігментацією, оскільки випромінювання приладу стимулює підвищення рівню пігменту.
  • Прийом ліків. Певні речовини, що містяться в медикаментах, впливають на світлочутливість епідермісу. В результаті виникають болючі неприємні відчуття. При лікуванні медичними препаратами слід обов’язково порадитися з лікарем або відкласти візит до косметолога до закінчення курсу лікування.

Абсолютні протипоказання для ЕЛОС епіляції

До них відносяться:

  • Психічні розлади. Будь-яка косметологічна маніпуляція є певним стресом для психіки. У людей із нестабільною психікою епіляція може спровокувати не зовсім адекватну відповідь.
  • Хронічні захворювання. ЕЛОС терапія протипоказана при онкології (особливо хіміо-радіотерапії), не контрольованому цукровому діабеті, СНІД, ВІЛ. Це пов’язано з тим, що у пацієнтів ослаблений імунітет. А імунодефіцит підвищує ризик інфекційного зараження, виникнення алергічного рефлексу, поганої шкіряної регенерації.
  • Келоїди. Келоїдні рубці з’являються при неправильному загоєнні ран і можуть становити небезпеку. А прийом препаратом Акнекутан та Роаккутан підвищує фоточутливість. Тому ЕЛОС епіляцію можна проводити не раніше 7 місяців після завершення лікування.
  • Шкірні хвороби. При дерматиті, вітіліго, псоріазі, вплив ЕЛОС може спричинити негативну реакцію епідермісу. Внаслідок чого підвищується ймовірність виникнення загострення патології.
  • Гостра стадія герпевіруса. Загострення герпесу на верхній губі обличчя та бікіні вважається протипоказанням для ЕЛОС епіляції, оскільки призводить до ускладнень.
  • Хвороби внутрішніх органів. Серйозні патології надниркових залоз, яєчників або печінки змушують організм зосереджувати свої сили на відновленні функцій. В цей час не бажано давати додаткове навантаження, а відпочити та відновитися. До того ж деякі захворювання здатні порушувати гормональний баланс, що може призвести до посиленого волосяного зростання і зниження ефективності послуги.
  • Алергія. У деяких людей буває реакція на ультрафіолетове світло. Якщо людина не впевнена, що має таку проблему, потрібно обов’язково провести тест і дізнатися наскільки пацієнт переносить ЕЛОС епіляцію.
  • Тату. Оскільки лазер несе освітлювальний ефект, він частково здатний видалити татуювання. Також, стороння пігментна речовина малюнку викликає почервоніння, опіки. Необхідно розповідати клієнтам про наслідки і обходити маніпулою приладу місце з тату на відстані 2-3см.

До протипоказань для епіляції ще відносять серцево-судинні патології, підвищену температура тіла, погане самопочуття, присутність імплантів із сталі.

Перед походом до салону бажана консультація зі своїм лікарем. Він точніше зможе підказати про можливість проведення процедури.

Побічні ефекти від ЕЛОС епіляції

У разі невиконання підготовчих правил або наявності протипоказань, про які клієнт не розповів косметологу, можуть виникнути ускладнення:

  • Опіки. Зазвичай зустрічаються при перегріві шкірної поверхні, якщо область епіляції не опрацьована охолоджуючим фізіотерапевтичним гелем. Також можливо при нещодавньому відвідуванні солярію, безграмотно підібраних параметрах обладнання.
  • Прищі. Часто виявляються після депіляції (бритвою, воском, епілятором), що виникають через врослі волоски або інфекцію, що потрапила всередину. Але від ЕЛОС епіляції такого немає.
  • Чорні цятки. Зустрічаються на місці згорілих волосків. Робити нічого не треба, вони самостійно зникнуть.
  • Пігментація, синці. З’являється при свіжій засмазі або неправильному налаштуванні ЕЛОС апарату. Проходять самостійно, але краще скористатися пантенолом.
  • Фолікуліт. Запалення цибулин волосся часто помічають у зоні глибокого бікіні. Тому після епіляції фахівці рекомендують ретельно стежити за особистою гігієною та утриматися від громадських басейнів, саун, відкритих водойм, занять спортом.
  • Почервоніння. Це нормальна відповідь організму на лазер. Зазвичай саме проходить протягом 24 годин, але рекомендується скористатися заспокійливим кремом. Якщо цього не сталося, слід звертатися до лазеротерапевта.

ELOS процедура допомагає безпечно і надовго позбутися зайвої волосистості. Але до неї варто серйозно ставитись. Необхідно враховувати стан здоров’я та наявні протипоказання до ЕЛОС епіляції. Лише тоді вона принесе користь без неприємних наслідків.


Завантажити ще...