У Часовому Ярі та найближчих селах залишаються кілька сотень цивільних. За словами військових, росіяни вже захопили частину громади, але з інших безпечніших точок продовжують евакуювати місцевих жителів.
Про ситуацію у фронтовій громаді Вільному радіо розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.
За його словами, у громаді станом на 18 листопада 2024-го залишаються близько 300 місцевих жителів. Зазначимо, близько двох тижнів тому посадовець повідомляв про 360 людей, які перебували у Часовому Ярі та найближчих населених пунктах. Через щільні обстріли охочих виїхати стало трохи більше, каже начальник ВА.
“Евакуація працює і надалі. В суботу [16 листопада] у нас три людини було вивезено, сьогодні ми одну жінку вивезли. Не настільки багато [стало більше охочих евакуюватися], відверто кажу, як би хотілось нам, щоб люди виїхали з пекла, але на цей момент трошки є”, — розповів Сергій Чаус.
Втім, вже тривалий час евакуювати цивільних можна не з усіх точок громади, бо деякі її частини окуповані. Зокрема, за словами речника 24-ї ОМБр імені короля Данила Андрія Полухіна, росіяни залишаються заблокованими у захопленому мікрорайоні “Канал”.
Місцевих вивозять представники військової адміністрації та поліцейські. Начальник Часовоярської ВА стверджує: волонтерам не варто їхати до громади, аби допомагати з евакуацією. Втім, на питання, чи існує офіційна заборона, відповідає так:
“Заборона? Є офіційно здоровий глузд. В місто вже заїжджати волонтерам 100% не треба. Це небезпечно, тому що дрони відпрацьовують по будь-якій техніці, яка рухається дорогами, для загарбників немає значення, чи це військова машина, чи це волонтерська, якась евакуаційна, звичайна, легкова”, — прокоментував Чаус.
Нагадаємо, росіяни повідомляли, що цьогоріч із Часового Яру та сусідньої Калинівки вглиб окупованої частини Донеччини нібито вивезли тридцятьох місцевих. Журналісти Вільного радіо опублікували імена та прізвища часовоярців, які вже можуть бути по той бік лінії фронту.