Вже цієї неділі, 4 липня, у Бахмут приїздить культурно-просвітницький фестиваль “З країни в Україну”. Ми розпитали, які сюрпризи приготували для містян організатори заходу.
Уперше фестиваль “З країни в Україну” провели у 2014 році. Відтоді він щороку привозить до українських міст частинки традиційної та сучасної культури, а також знання з різних куточків країни.
Цьогорічний фестиваль охопить 11 міст сходу та півдня України. Окрім Бахмута, його проведуть у Слов’янську, Краматорську, Дружківці, Добропіллі та інших містах.
Програму заходу розділили на п’ять локацій, кожна з яких працюватиме з 12:00 до 19:00. Це зробили, аби уникнути скупчення людей.
Центральний простір
Цю локацію розташують на пішохідній зоні вул. Миру – так званій “Топталівці”.
“Це наша наймасштабніша локація, там буде величезний екран, на якому ми будемо демонструвати контент, який ми записали раніше. Те, що можна буде показати онлайн, ми показуватимемо саме там”, – розповідає Вільному радіо PR-менеджер фестивалю “З країни в Україну” Олександр Прима.
Також тут презентують проєкт “Натхнення Сходу”. Замість традиційного вечірнього концерту відвідувачам фестивалю покажуть кліп української зірки, відзнятий безпосередньо у місті. Свої роботи в різних містах презентуватимуть Jamala, Alyona Alyona, СКАЙ, Христина Соловій та інші артисти.
Амбасадором Бахмута став Alex Silakov – сольний електронний проєкт мультиінструменталіста і композитора Олексія Сілакова.
“В травні – на початку червня артисти приїздили в міста і відзняли всі кліпи, зараз їх вже домонтовують. На фестивалі буде їхня прем’єра. На жодних інтернет-платформах не можна буде знайти ці кліпи, доки ми не покажемо їх на великому екрані. Ідея в тому, щоб показати мешканцям їхнє ж місто за допомогою кліпу та розповісти, яким воно може бути цікавим й водночас викликати якісь переживання: не завжди веселі, а іноді сумні, глибокі. А також показати ці міста всій Україні”, – каже Олександр Прима.
Крім того, протягом дня тут працюватиме радіо “З країни в Україну”. Його ведучий розповідатиме про те, що відбуватиметься на інших локаціях фестивалю.
Україна сучасна
Охочих відвідати цю локацію запрошують на вул. Сибірцева між Нижнім та Середнім парками.
“Там буде Музей науки, він привезе дуже класні експонати, з якими можна взаємодіяти. Вони про те, як влаштовані хімічні та фізичні явища. Також там буде проєкт від “Pocket City AR”: вони розробили картки, і якщо їх роздивлятися через спеціальний додаток, то можна буде побачити різні пам’ятки архітектури та історії з різних міст”, – говорить Прима.
Україна традиційна
Знайти цю локацію можна буде на Центральному ринку (вул. Нижня навпроти “Першої ветаптеки”).
“Тут будуть представлені традиційні українські ремесла, ми веземо з собою майстрів, вони будуть проводити майстеркласи, можна буде долучитися. Ми все розробили таким чином, щоб було мінімум фізичних контактів. Наприклад, якщо дитина бере набір для виготовлення ляльки-мотанки, то далі з ним і працює, а інші люди його не торкатимуться”, – пояснює PR-менеджер фестивалю.
На локації можна буде безкоштовно навчитися слобожанського й таврійського розпису, малювання на склі, мистецтва кераміки тощо.
Також тут пройдуть лекції від Українського Інституту Національної пам’яті. Розповідатимуть про минуле, осмислення сучасності, війну, радянські часи та інше.
Україна змістовна
Ця локація буде доступна у Верхньому парку. Її поділили на три напрями.
“Перший – це “Фотонапрям”, який нам допомагає робити Українська асоціація професійних фотографів. Там буде фотовиставка і флешмоб для містян, де вони викладають у соцмережах старі сімейні фото, а потім на тому ж місці або ту саму компанію людей знову фотографують у сучасному вигляді”, – розповідає Олександр Прима.
На “Кінонапрямі” відвідувачам презентують сучасні українські стрічки. А на третьому напрямі – “Відкрита Бібліотека” – можна буде за допомогою QR-кодів завантажити книжки з бази Українського інституту книги. На самому майданчику будуть лекції та майстеркласи.
Україна активна
Цю локацію шукайте у Верхньому парку поруч із більярдним клубом “Піраміда”. Тут будуть розташовуватись майданчики “Охорона здоров’я” і “Молодь та спорт”.
“Там будуть спортивні змагання з бадмінтону, крикету, а також лекції про те, як зародився спорт, як він прийшов в Україну та як розвивається, має бути цікаво. А на “Охороні здоров’я” будуть більш практичні поради з надання першої допомоги, лекції з вакцинації, розвінчування міфів про алергію й таке інше”, – говорить представник фестивалю.
Детальний розклад роботи кожної з локацій можна буде знайти на Facebook-сторінці фестивалю за кілька днів до приїзду.
Читайте також: