діти на Донбасі у прифронтовому районі у Торецьку
Скріншот кадру трейлера

Світову прем’єру українського фільму про дітей, які живуть поруч з війною, запланували на 15 лютого.

 

Про це розповів режисер картини Тарас Томенко на пресконференції в Укрінформі. У “Териконах” розповіли про життя дітей у “сірій зоні” на сході України.

Настя з Торецька
Скріншот кадру трейлера фільму “Терикони”


“Це історія Насті. У 2015 році, 31 грудня, в її будинок прилетіло два снаряди. В результаті цього обстрілу загинув її батько, вона втратила все. Це просто шматок життя, який ми вирішили показати. Це історія життя дітей, які взагалі нікому не потрібні, їхнього виживання, дорослішання… І вони є частиною нашої спільної історії. Це фільм про дитинство, яке триває під час війни”,
—  пояснює режисер.

дівчина на руїнах у прифронтовій зоні
Скріншот кадру трейлера фільму “Терикони”


За сюжетом, Настя не припиняє мріяти про новий будинок, собаку, пише листи Діду Морозу з проханням повернути її батька до життя. 

“Терикони” – трейлер (2022)


Режисер зазначає, що насправді це історія цілого покоління дітей, які виросли під час російсько-української війни на Донбасі.

Настя з Торецька біля розбомбленого будинку
Скріншот кадру трейлера фільму “Терикони”


“Ми знімали епізод, як діти йдуть у перший клас, і обпекла думка, що вже народилося ціле покоління дітей, які жодного дня не жили в мирному стані. Коли глядач дивиться це життя, стає моторошно від того, що у цивілізованому світі, у XXI столітті відбуваються подібні речі. Дуже важливо, що фільм побачать, і ми зможемо прокричати світові про те, що робиться по суті в центрі Європи”
, — каже Томенко.

діти у Торецьку
Скріншот кадру трейлера фільму “Терикони”


За його словами, фільм знімали способом документального спостереження: знімальна група не вказувала героям, як грати.

діти з прифронтових районів Донбасу у Торецьку
Скріншот кадру трейлера фільму “Терикони”


Зазначимо, що головна героїня фільму Настя — реальний персонаж. Режисер розповів, що хоче організувати толоку, аби відновити її будинок у Торецьку поблизу лінії розмежування.

режисер фільму
Режисер фільму Тарас Томенко на Донбасі. Скріншот прес-кіту


“Можливо, це буде якийсь певний культурний центр. Ми хочемо залучити до цього інвесторів, спонсорів, щоб це було частинкою невеликого цивілізованого світу там”
, — говорить режисер.

Повідомляють, що на фільм “Терикони” Держагентство з питань кіно виділило понад 4,5 млн грн, це майже весь бюджет фільму. 72-й Берлінський міжнародний кінофестиваль проходитиме 10-20 лютого.

Що у трейлері?

Тореччанин Володимир Єлець каже, що упізнає в кадрі трейлеру торецьку шахту “Південна” у селищі Південному на околиці Торецька. Від неї до лінії розмежування — близько 1 кілометра. Селище доволі часто потрапляє у зведення штабу Операції об’єднаних сил.

шахта у Торецьку на Донбасі
Скріншот кадру трейлера фільму “Терикони”


“Шахта потрапила під реструктуризацію на початку минулого року. В цьому ж районі загинула дівчинка, Даша Казємірова. Там сумний район по всім поняттям. Дуже правдоподібно знято, так воно й виглядає…
Антураж, оточення, пейзаж — все натуральне”, — каже Дмитро Єлець.

За словами торецького активіста, відео зняте якийсь час тому.

“По ній (шахті “Південній”, — ред.) далі пішли пошкодження, тобто на ній вже нема деяких елементів, які ще є у кадрі. Вулицю впізнаю, де вони тягнуть батарею”,  —  каже мешканець Торецька.

руїни у прифронтовому районі на Донбасі
Скріншот кадру трейлера фільму “Терикони”


Нагадаємо, це не єдина стрічка про війну на Донбасі очима дітей. У 2017 році побачив світ документальний фільм “Віддалений гавкіт собак” про хлопчика Олега з прифронтового Гнутового. Фільм, який зняв український режисер Азад Сафаров, потрапив до шортліста кінопремії “Оскар”
та став номінантом “Еммі” та ще кількох престижних міжнародних премій.

трейлер до фільму Терикони про Донбас
Скріншот кадру трейлера фільму “Терикони”


Додамо, за даними ЮНІСЕФ, на українському сході близько 400 тисяч дітей ходять до шкіл неподалік від лінії розмежування та є потенційними жертвами вибухівки. За даними цієї міжнародної організації, з 2014 року в Донецькій та Луганській областях на смерть
підірвалися 42 дитини, а ще 144 отримали поранення.

Читайте також:


Завантажити ще...