Підтримати
Зображення до посту Гарні новини 2019-го: чим цей рік запам’ятався бахмутянам
Фото з відкритих джерел

Підбірку гарних новин та особисті враження активістів і чиновників ми зібрали в одному матеріалі. Що пішло саме так, як треба,  і що варто запам’ятати про успішний 2019 — читайте далі. 

 

Вільне радіо вже кілька років уважно слідкує за всіма подіями, які відбуваються у громадському житті Бахмута. За цей час місто зазнавало як гарних, так і сумних змін. Але в цьому матеріалі ми вирішили зосередитися лише на позитивному. Тож створили добірку найкращих новин Бахмута за 2019 рік.

26 червня в рамках децентралізації Бахмут об’єднався з п’ятьма сільськими радами, в результаті чого утворилася Бахмутська об’єднана територіальна громада.

Гарні новини 2019-го: чим цей рік запам’ятався бахмутянам 1

Міський голова Олексій Рева в коментарі Вільному радіо коротко пояснив вагомість такого рішення: “Це перспективи розвитку селищ, залучення інвестицій і створення нових робочих місць”.

Цього року 6 дітей-сиріт з Бахмута отримали ключі від нових квартир. Житло придбали в рамках обласної програми співфінансування. З цієї нагоди до міста завітав очільник Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко. Він особисто вручав ключі від квартир новим власникам. Крім того, з державного бюджету Бахмут отримав майже 1,7 млн грн на придбання житла для 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони мають оселитися в нових домівках до кінця року.

Гарні новини 2019-го: чим цей рік запам’ятався бахмутянам 2
Фото: сторінка Павла Кириленка у Facebook

 

В цьому році бахмутянам презентували відремонтовану набережну. Зараз там також відкрита топіарна зона, тож кожен може зробити селфі з зеленим  динозавром чи слоном.

Нещодавно в автопарку міста було поповнення. З 6 листопада на дорогах Бахмута з’явився новий тролейбус. Його особливість в тому, що він може їхати без “рогів”. Це дає змогу деякий час їздити автономно, якщо в місті вимкнуть електроенергію.

Гарні новини 2019-го: чим цей рік запам’ятався бахмутянам 3

Про переваги нового тролейбуса ви можете почитати у нашому репортажі.

Також цього року стало зручніше поскаржитись на правопорушення. Бахмут почав долучатися до загальної діджиталізації у країні – нещодавно в місті запрацював мобільний додаток My Pol. Відтепер за допомогою смартфону можна надіслати правоохоронцям світлину правопорушення, викликати поліцію “в два кліки” та навіть оцінити роботу поліцейського.

Гарні новини 2019-го: чим цей рік запам’ятався бахмутянам 4

Ми поцікавились у місцевих політиків та активістів, як, на їхній погляд покращилось життя у місті за рік.

“Ті зміни, які відбулись у місті за цей рік, безсумнівно, гарні. Але, на мій погляд, всі вони ще недопрацьовані. Наприклад, це реконструкція бульвару, скверів. Добре, що роблять набережну. Але хотілося б, щоб ще додали крапельний полив та led-освітлення, а також передбачили в проєкті зони для фуд-кортів. І загалом, щоб на ці питання дивилися з огляду сучасності та новітніх технологій”, – каже депутат Бахмутської міської ради Валерій Слєсарєв.

“Мені здається, кожного року стає все краще. На мій погляд, є певні критерії покращення. Є критерій активності людей, є критерій взаємодії міськради та громади. Як на мене, за цими критеріями Бахмут дійсно розвивається. Останнє з того, що мене сильно тішить – це підвищення активності молоді. З’явилася в нас організація “Наша гідність”. Вона проводить якісь політичні активності, я вважаю, що це дуже важливо. Крім того, реалізуються культурні проєкти. Ось “Дифузії” в цьому році приїздили. Це все приносить нові форми роботи. У новому відремонтованому музеї буде нова експозиція, у відремонтованій новій будівлі прозорого соціального офісу будуть нові стандарти спілкування з клієнтами. Багато напрямів постійно розвиваються у місті, і мене це не може не тішити. Для мене кожен рік – кращий. А 2019 рік з усього цього ланцюжка розвитку – піковий. Поки що я взагалі не бачу тенденцій до падіння розвитку Бахмута”, – розповідає керівниця ГО “Бахмутська фортеця”, журналістка Ганна Бокова.

“Найкраще, що сталося в цьому році в Бахмуті – це вибори. Наскільки правильний вибір зробили бахмутяни, на даний момент ніхто не може сказати. У кожного були свої надії. Чи підтвердяться ці надії, чи вони здійсняться – це ми побачимо. Не зараз, з часом. Але, напевне, це була найважливіша подія за рік. Тому що наш народ кардинально змінив ситуацію в суспільстві, я так вважаю. Народ наважився на зміни: на ризик, на якусь відповідальність”, – стверджує керівник ГО “Бахмут Український”, волонтер Віктор Зіпір.

“Гарних подій в Бахмуті цього року було вдосталь. Відсвяткували День Європи, відзначили День захисника України, провели ходу захисників. Волонтери створили віртуальний музей “Ті, хто тримає небо”, в якому викладають інформацію про загиблих героїв-земляків. Презентували журнал та календар “Генетичний код Бахмута”. Крім того, в цьому році провели низку правопросвітницьких заходів у навчальних закладах міста. А ще, відремонтували та прикрасили синьо-жовтою підсвіткою будівлю міської ради”, – розповідає начальниця відділу “Бахмутське бюро правової допомоги” Оксана Болотюк.

“За останні 3 роки, я думаю, ми багато реалізували інфраструктурних проєктів. Сподіваюся, нам вдасться завершити перший і другий корпуси лікарні, соціальний офіс, гуртожиток по вул. Привокзальній, 11 та 12 школи. Це дуже серйозні проєкти”, – пояснює міський голова Олексій Рева.

Читайте також:


Завантажити ще...