1 жовтня загарбники опублікували низку відео та кадрів нібито вивішування російських прапорів на різних будівлях у Вугледарі. Про окупацію міста заявили незалежні аналітики та активісти, однак Генштаб цієї теми не коментує. Розповідаємо, що відомо про ситуацію в місті.
Згідно з аналізом журналістів Вільного радіо, принаймні станом на 1 жовтня російські (та один радянський) прапори висіли на двох будівлях у Вугледарі: на п’ятиповерхівці на західній околиці міста та на будівлі міської ради, яке знаходиться у центрі.
Очільник Донецької обласної ВА Вадим Філашкін вдень 1 жовтня заявив, що загарбники дійшли «майже до центру Вугледара», а також що там залишаються 107 цивільних. Більше офіційних коментарів стосовно Вугледара поки немає.
Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що російська армія захопила Вугледар 1 жовтня. До цього висновку в установі приходять після аналізу російських відео з населеного пункту, а також повідомлень російських пропагандистів.
Водночас в Інституті допускають, що переважній більшості українських сил вдалося завчасно відступити з міста, аби уникнути оточення. Це могло статися наприкінці доби 30 вересня, додають в установі.
Аналітичний проєкт DeepState 1 жовтня о 20:02 опублікував допис, у якому визнає Вугледар окупованим. Аналітики подякували захисникам міста, а також завуальовано розкритикували хід оборони за останні дні.
Станом на ранок 2 жовтня Генеральний штаб ЗСУ не дав офіційного роз’яснення стосовно ситуації з Вугледаром, однак більше не повідомляє про бої у районі міста, натомість стверджує, що захисники відбивають російські атаки біля Богоявленки (це село, яке знаходиться на північ від Вугледара).
Востаннє про штурми у районі Вугледара повідомляли о 8:00 1 жовтня.
Коментар у двох військових із 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців взяло «Суспільне». Бійці на правах анонімності розповіли, що станом на вечір 1 жовтня не отримували наказу на відступ із Вугледару. Вони стверджують, що досі захищають деякі частини міста, однак визнали, що переважна більшість його території зайнята окупантами.
Нагадаємо, військові частини отримали право проводити мобілізацію резервістів та військовозобов’язаних, які добровільно бажають служити під час мобілізації. Постанову розробили у Міноборони, а ухвалив Кабмін.