Російські війська планують активізувати атаки на Костянтинівку у 2025 році. Місто може стати головною метою наступу країни-агресорки на Донеччині, адже воно є частиною так званого “Поясу фортець”: найбільш укріплених та підготовлених до оборони міст Донецької області.
Про це йдеться у новому огляді ситуації на полі бою від аналітиків американського Інституту вивчення війни.
“Поясом фортець” Інститут вивчення війни називає 50-кілометрову лінію з чотирьох великих міст на Донеччині: Костянтинівки, Слов’янська, Краматорська та Дружківки. Аналітики Інституту дійшли висновку, що ці населені пункти найкраще підготовані до бойових дій та є кістяком оборони ЗСУ у Донецькій області.
Росія, додають в Інституті, має на меті захопити ці міста та намагається досягти їх вже кілька років. Станом на 16 лютого (день публікації огляду аналітиків) найближче російські військові знаходяться саме до Костянтинівки. Вона може стати новою метою наступу загарбників у 2025 році, для чого вони, ймовірно, прислали нові підрозділи на Торецький та Покровський напрямки.
Інститут прогнозує, що російські військові у найгіршому для України сценарії зможуть досягти південних околиць Костянтинівки не раніше травня 2025 року. Однак цю перспективу американські аналітики назвали малоймовірною через потужну оборону ЗСУ.
Іншим варіантом пройти через “Пояс фортець” для російських військ є наступ на Слов’янськ, однак для цього загарбникам доведеться окупувати Лиман та Сіверськ, що потребуватиме ще місяців боїв. І навіть за цього сценарію, додають аналітики, “Пояс фортець” залишиться неприступним.
Російські війська вже мають “відчутні проблеми через втрати живої сили та техніки”, а штурм “Поясу” потребуватиме ресурсів, яких Кремль не має у достатній кількості, підсумовують аналітики. Вони підкреслили, що Росія навряд зможе досягти своїх цілей на Донеччині навіть у 2026 році.
“Малоймовірно, що російські військові зможуть витримати багаторічну кампанію проти українського фортечного поясу разом з іншими наступальними операціями в Україні”, — йдеться у звіті.
Станом на 17 лютого, повідомляє аналітичний проєкт DeepState, до адміністративної межі Костянтинівки загарбникам залишається подолати:
Нагадаємо, українське командування готується до потенційної оборони Костянтинівки — на випадок відступу з Часового Яру. Нині на Краматорському відтинку першочергова задача — вберегти місто.