Виплати від держави тепер отримуватимуть лише переселенці з деяких регіонів. Пояснюємо, хто саме може розраховувати на допомогу.
Про зміни у виплатах ВПО розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі Всеукраїнського телемарафону.
За її словами, соціальної допомоги позбавлять лише тих переселенців, на місці проживання яких вже не проходять бойові дії та чиє житло не зруйноване. У березні, коли вперше почали виплачувати таку допомогу, небезпечних регіонів було 14.
“Сьогодні завдяки нашим ЗСУ їх менше, і слава богу, що сьогодні люди мають можливість повертатися на свої місця проживання. Але принцип залишається незмінним: якщо на території [звідки людина переїхала] йдуть активні бойові дії, ти отримуєш допомогу на проживання. Якщо в тебе зруйноване житло – ти отримуєш допомогу на проживання (навіть якщо житло знаходиться у нині “спокійних” регіонах, — ред.)”, — наголошує Лазебна.
Цільові регіони визначає Мінреінтеграції спільно з Міноборони та військово-цивільними адміністраціями. На цей момент серед територій, які підпадають під виплати — 8 областей. Це Донецька, Луганська, Херсонська, Харківська, Запорізька, Миколаївська, Одеська та Дніпропетровська області. Для отримання допомоги переселенець має бути зареєстрований в одному з цих регіонів.
“Це 300 громад, там, де люди, які не можуть повертатися [на місце реєстрації], будуть і надалі гарантовано отримувати ці виплати. Тому виплати не скасовувалися, принцип залишається незмінним. Питання в тому, чи ведуться активні бойові дії, чи можете ви повертатися”, — додає посадовиця.
Переселенці, зареєстровані з цих регіонах можуть отримати грошову допомогу через сервіс Дія.
Читайте також: