Підтримати
Як абітурієнтам з ТОТ вступити в український виш - інструкція

Вже цього тижня в більшості шкіл України закінчиться навчальний рік. Вступники з тимчасово окупованих територій, як і раніше, можуть отримати вищу освіту в Україні. Розповідаємо, як подати заяву на вступ до університету абітурієнту з ТОТ через спеціалізовані освітні центри.

 

Крок 1: Обрати освітній центр (ОЦ) “Донбас-Україна” або “Крим-Україна” (перелік, адреси, контакти та графік роботи є на сайті Доступна освіта).

Вступники з ТОТ можуть ознайомитись з переліком освітніх центрів Донеччини тут.

Крок 2: Вступники переселенці (біженці) особисто подають заяву та заповнюють освітню декларацію в освітньому центрі. Заяву для вступу на бюджет абітурієнти з тимчасово окупованих територій можуть написати до 20 липня, а на контракт — до 20 вересня. 

Освітня декларація — це документ, який містить інформацію щодо здобуття результатів навчання та проходження періодів навчання у школі на тимчасово окупованій території України, а також дані про вступника з ТОТ, який подає заяву на проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Крок 3: Скласти на базі ОЦ два іспити державної підсумкової атестації: з української мови та історії України. 

Крок 4: Скласти один профільний вступний іспит (його встановлює заклад вищої освіти). Для вступу до університету на окремі спеціальності абітурієнту з ТОТ потрібно пройти творчий конкурс.

Які умови вступу для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій

Абітурієнтам з тимчасово окупованих територій варто розраховувати, що основні етапи вступу на ступінь бакалавра такі:

  • прийом документів — до 20 липня;
  • вступні іспити — до 20 липня;
  • зарахування — до 23 липня.

Документи для вступу на контрактну форму навчання через освітні центри “Донбас-Україна” та “Крим-Україна” за всіма рівнями прийматимуть від вступників з ТОТ до 12:00 24 вересня. 

У МОН наголошують, що вступати до університету абітурієнт з ТОТ може тільки через один з освітніх центрів. Там охочий може подати до 5 заяв в різні навчальні заклади.

Детальнішу інформацію вступники можуть отримати на сайті Міністерства освіти і науки України. Або за телефоном “Урядової гарячої лінії” з питань освіти: 0-800-504-425 (пн-пт з 9:00 до 18:00).

Нагадаємо, в Україні хочуть почати визнавати освіту, здобуту на тимчасово окупованих територіях. Якщо ініціативу підтримають, школярі та студенти з тимчасово захоплених територій зможуть проходити атестацію на підконтрольній частині України. Тим, хто пройде іспит, видаватимуть документ, що підтверджує освіту. Це дозволить без перешкод влаштовуватись на роботу тим, хто вчився в окупації.


Завантажити ще...