Зображення до посту Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Фото: Вільне радіо

“Хочемо позбутися слова «шароварщина»”, — каже артист Національного заслуженого академічного ансамблю танцю ім. Вірського Максим Карпенко, який  опанував старовинне мистецтво гопака і прагне його популяризувати. Напередодні він разом з колегою Микитою Літвіновим провели такий майстер-клас для дітей з Донеччини. Ми вивчали хореографічні фігури від майстрів сцени разом з малечею.

“Ми все життя віддали українському танцю”

“Падебуре”, “пліє”, “тури”… Це лише невелика частина рухів, які треба бездоганно освоїти, аби виконати народний танець. Микита Літвінов і Максим Карпенко кажуть: це — складне мистецтво, в якому відбивається справжня українська культура.

“Для нас це життя. Ми все життя віддали українському танцю. Починали ми з ансамблю “Барвінок” (місто Луганськ), потім вже наша кар’єра продовжилась в Національному ансамблі ім. Вірського. Український народний танець дуже потребує популяризації, особливо в такі часи. Зараз, на жаль, так сталося: люди задумались [про це] тільки після того, як з нашою країною сталася така біда. І тільки зараз українізується і музика, і інтернет-контент, і так само ми би своєю присутністю і популяризацією українського танцю хотіли би також українізувати хореографію”, — каже артист Максим Карпенко.

“Український танець — це дуже модно, а [якщо] танцювати його правильно, академічно, то тут вже можна й “побатлити” з хіп-хоперами і сучасниками”, — додає Микита Літвінов.

Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 1
Максим Карпенко і Микита Літвінов, фото: Вільне радіо
Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 2
Фото: Вільне радіо
Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 3
Микита Літвінов, фото: Вільне радіо

Уроки народного танцю для дітлахів організував Донецький обласний навчально-методичний центр культури. На тренування до професійних танцівників приходять близько 5 дітей з Донеччини, які разом з рідними тепер живуть у столиці. Близько трьох годин вони уважно слухають кожне слово та стежать за рухами професіоналів. Дехто займався народними танцями раніше, їм ця наука дається легше. Є й ті, хто ніколи не пробував подібне — їм Микита і Максим пояснюють невідомі терміни простими словами. Онлайн через зум-конференцію за заняттям підглядають кілька десятків педагогів-хореографів з Донеччини — вони теж хочуть перейняти досвід колег із легендарного ансамблю. 

Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 4
Фото: Вільне радіо
Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 5
Фото: Вільне радіо
Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 6
Фото: Вільне радіо
Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 7
Фото: Вільне радіо
Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 8
Фото: Вільне радіо
Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 9
Фото: Вільне радіо

Культурний хаб “Донеччина” об’єднав мешканців сходу, які переїхали до Києва

Майстер-клас проходить у столичному торговельному центрі Gorodok gallery на станції метро “Почайна”. Саме тут на другому поверсі серед торгових рядів ховається культурний хаб “Донеччина”, який релокувався сюди наприкінці 2022-го, розповідає його координаторка Раїса Малова.

Ми приїхали з міста Краматорськ. Цей проєкт реалізований за підтримки Донецької ОВА, також в нас багато партнерів, фондів, які сприяють в реалізації цього проєкту. Ми знаходились раніше в іншому районі Києва — Голосіївському. Зараз ми переїхали сюди, і ось з кінця січня 2023-го року ми тут проводимо заходи”, — розповідає Раїса Малова. 

Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 10
Раїса Малова, фото: Вільне радіо

Завітати до хабу можна тричі на тиждень: у п’ятницю, суботу й неділю. Зараз тут безкоштовно проводять дозвілля близько 200 переселенців, більшість з яких — діти. Вони разом з батьками приїхали сюди з Бахмута, Краматорська, Маріуполя, Слов’янська, Лимана, Мирнограда, Святогірська й інших міст.

“Основна наша аудиторія — це діти ВПО з Донеччини, для яких ми організовуємо арт-терапію з психологом, культурно-розважальні заходи, такий як от сьогодні (22 квітня, — ред.) був: з аніматорами, конкурсами, подарунками, переглядом мультфільму. У нас з’явились ще заняття для дорослих: це арт-терапія і перегляд фільму по неділях. У п’ятницю у нас, як правило, арт-терапія або анімаційне малювання. Субота — це родинний день, великий захід з переглядом мультфільму. Неділя — це 4 заходи, які ми проводимо і для дорослих, і для дітей паралельно”, — каже координаторка хабу.

Анонси заходів можна знайти у телеграм-каналі хабу.

Культурний хаб Донеччина у Києві
Культурний хаб “Донеччина”, фото: Вільне радіо
Культурний хаб Донеччина у Києві
Фото: Вільне радіо
Культурний хаб Донеччина у Києві
Фото: Вільне радіо
Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 11
Фото: Вільне радіо
Як артисти ансамблю Вірського вчили танцювати гопак дітей з Донеччини у Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ) 12
Фото: Вільне радіо

Нагадаємо, на початку квітня в Києві запрацювала амбулаторія для бахмутян. Таку ж амбулаторію планують відкрити у Кривому Розі. Переселенці, які живуть в інших регіонах, можуть звернутись онлайн до свого сімейного лікаря, або без укладання нової декларації у будь-якого лікаря в іншому місті.

 


Завантажити ще...