Підтримати
Бензиновий генератор, ілюстративне фото: Вільне радіо
Бензиновий генератор, ілюстративне фото: Вільне радіо

Через постійні російські удари по енергетиці України в багатьох регіонах зараз діють графіки знеструмлення. Через це людям доводиться використовувати резервні джерела живлення, зокрема, генератори. Неправильне поводження з ними може призвести до трагедії. Як убезпечити себе, близьких та сусідів — читайте у матеріалі.

 

Правила користування генераторами нагадують у ДСНС.

 

Де потрібно розміщувати генератор

Генератор слід ставити на вулиці, краще під накриттям, або в окремому великому приміщенні з хорошою вентиляцією та можливістю провітрювати.

Прилад потрібно розмістити щонайменше за 6 метрів від будівель, вікон та автомобілів. Якщо поруч є негорюча стіна без вікон, можна поставити генератор не менш ніж за метр від неї. Обов’язково розміщуйте його на рівній і надійній поверхні.

Чадний газ, що виділяється з генератора, може негативно впливати на здоров’я людини. Він діє на дихальну, нервову та серцево-судинну системи. Молекули чадного газу зв’язуються з гемоглобіном, який переносить кисень у кров, через що виникає киснева недостатність. Тому важливо правильно розміщувати генератор, щоб уникнути негативних наслідків.

Слідкуйте за цілісністю і справністю електричних дротів та обладнання генератора. Якщо вони пошкоджені — негайно полагодьте їх.

 

Як необхідно підключати генератор

Коли підключаєте генератор, дотримуйтеся інструкцій і правил користування. Підключенням повинен займатися кваліфікований електрик.

Перед самим підключенням перевірте технічні характеристики та потужність генератора. Одягніть сухий захисний одяг, гумові рукавички, взуття з гумовою підошвою і засоби захисту очей та вух.

Для підключення електроприладів використовуйте якісні подовжувачі та кабелі без пошкоджень. Вилки електроприладів повинні мати заземлювальний контакт.

 

Як користуватися генератором 

Дотримуйтесь усіх інструкцій і рекомендацій виробника.

Перш ніж увімкнути генератор, перевірте електропроводку і підключені пристрої, усуньте всі пошкодження. Переконайтеся, що дроти не переплутані, не торкаються гарячих поверхонь і не мають корозії на контактах. Електричні частини генератора мають бути заземлені, і важливо уникати контакту дротів з водою та іншими предметами.

Не вмикайте генератор у вологих умовах, під дощем або снігом, також уникайте доторкання до обертових частин генератора.

Під час роботи генератора стежте за його технічним станом. Якщо помітите підтікання палива чи мастила або почуєте незвичні звуки, негайно вимкніть і знеструмте його.

 

Де потрібно зберігати пальне для генератора

Пальне і мастило для генератора зберігайте окремо, щонайменше за 10 метрів від будівель і автомобілів. Використовуйте спеціальні каністри, призначені для зберігання пального поза житловою зоною. Найбезпечніше місце — це провітрювана окрема зона з навісом, куди не мають доступу сторонні люди та діти. Не допускайте проливання пального і щільно закривайте каністри. Якщо пальне розлилося, посипте місце піском і зберіть його в металевий контейнер.

 

Що робити, якщо генератор загорівся

Якщо генератор почав диміти або зайнявся, терміново зателефонуйте в ДСНС за номером 101. Повідомте, що саме загорілося та де, яка обстановка на пожежі, чи є там інші люди. Назвіть своє прізвище.

Далі потрібно вимкнути електрогенератор.

Якщо можливо, спробуйте загасити пожежу за допомогою вогнегасника класу В (для рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються) або накрийте генератор щільною ковдрою.

За потреби викличте інші аварійно-рятувальні служби.

Організуйте зустріч пожежників і допоможіть їм знайти найкоротший шлях до пожежі.

 

Що не можна робити під час використання генераторів

  • змінювати конструкцію генератора;
  • ставити генератор у закритому приміщенні без вентиляції, в підвалах або в місцях з вибухонебезпечними речовинами;
  • палити або використовувати відкритий вогонь під час заправки та роботи генератора;
  • відкривати кришку бака, коли генератор працює;
  • заправляти генератор під час роботи або поки двигун гарячий;
  • з’єднувати генератори між собою;
  • дозволяти перебувати поруч стороннім людям або тваринам;
  • змішувати різні види мастила та пального;
  • перевищувати максимально допустиме навантаження на вихід генератора.

Нагадаємо, раніше ми зібрали поради, які допоможуть правильно користуватися пічками-буржуйками, електроприладами, свічками та газовими пальниками.


Завантажити ще...