Як голосують хворі на COVID-19 в лікарні на Донеччині
Фото, відео
Інфекційне відділення Бахмута — це зараз місце концентрації хворих на коронавірусну хворобу. Та виборці ㅡ всі рівні у правах, тож охочі можуть проголосувати навіть там. Подавали заяви для цього заздалегідь. Журналісти Вільного радіо побували під час такого голосування і подивилися, як все виглядає.
Як голосують хворі на COVID-19 в лікарні на Донеччині
Дільниця в Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування — єдина спеціальна в Бахмутській ОТГ. Вона розрахована саме на виборців, які зараз лікуються. Приміщення основної дільниці — це коридор. Тут ми знаходимося на час відкриття о 8 ранку. Одразу після цього приходять кілька охочих проголосувати. А вже ближче до 9 години двоє членів комісії беруть переносну скриньку для голосування та прямують у відділення лікарні.За нормами, в інфекційне відділення йдуть в останню чергу.

Для проведення голосування в палатах, членам ДВК видають захисті маски, рукавички та щитки. Так вони приходять і до хворих з COVID-19. Журналісти Вільного радіо в повному захисному комплекті поряд з ними виділяються.

В лікарні Бахмута захотіли проголосувати лише сім виборців з інфекційного відділення. Загалом же, станом на ранок 25 жовтня, тут 60 людей із підтвердженим діагнозом та 33 — із підозрою на коронавірусну хворобу.

Для виборців облаштували дуже імпровізовану і тематичну кабінку: на стійки для крапельниць накинули простирадла, з іншого боку ㅡ просто приклеїли скотчем до стіни, а замість стола для заповнення бюлетенів поставили приліжкову тумбочку.

Голосувати виборці виходять швидко. Переважно це літні люди. Та є й молодий хлопець — Михайло Шараєвський.
— Ви тут давно?

— 6 днів. Надійшов (до лікарні ㅡ ред.) уже з діагнозом та інфарктом легень. Але я вчасно звернувся, і у мене сатурація (рівень кисню у крові ㅡ ред.) нормальна. А от у нас є у хлопців в палатах погана сатурація, то їм складно дихати (демонструє, як вдихають із хрипами, — ред.). Як бачите, я сьогодні бодрий та свіжий, а лікуюсь шостий день.

— А сусіди по палаті пішли голосувати?

— Так, оце ж мій сусід (вказує на іншого чоловіка, який голосує, — ред.).

— Ви вже визначилися з кандидатами, яких хочете підтримати?

— Так, обираю тільки тих, в кому впевнений.


Віддати свій голос за кандидатів можуть як прописані у громаді люди, так і мешканці району. Так, зі 101 виборця у списку ДВК в лікарні, 1 — отримає тільки 1 бюлетень (замість 3, як у всіх). Ця людина прописана в іншій громаді, тож зможе проголосувати тільки за депутатів району. Розібратися в бланках просто не всім виборцям. Деякі бабусі спочатку слухають інструкцію від члена ДВК, а тоді ще раз перепитують у нас.

— А тут ставити галочку чи цифру вписувати за мера?, — чується з-за штори

— Якщо за мера — та будь-яка позначка, одна. Якщо партії — то за партію, і можете обрати також конкретного кандидата, — пояснюємо учасниці голосування.

— Та я тут не знаю ні кого, — озивається знову жінка

— Ну, то вже вам вирішувати, — завершуємо ми наш діалог.

З 7 виборців, проголосувати не зміг один чоловік. Він подавав заяву на перереєстрацію, але у членів ДВК були дані на тезку виборця. В результаті, бюлетень видати було б незаконно.


Так, приблизно за півгодини всі охочі пацієнти змогли віддати свої голоси. Вони розійшлися в палати. А от членам ДВК та журналістам перед виходом необхідна ще дезінфекція. Представникам комісії прискають антисептиком на руки, обробляють лінійку та ручку переносної скриньки. Перчатки вони викидають тут одразу. Оскільки одяг у них свій, то продезінфікувати його змоги немає — вийдуть мокрими. Журналістів Вільного радіо обробляють спеціальним розчином з ніг до голови. Лише після ми знімаємо захисні комплекти. Повторно засобом обробляють костюми вже в пакеті та сам пакет. Рукавички та респіратори ми залишили у коридорі відділення — їх утилізують.

Як виявляється згодом, члени комісії з тою ж скринькою прямують у ще одне відділення — терапевтичне.

Додамо, люди з легкою формою захворювання лікуються вдома і теж мають можливість проголосувати. Однак, ми запитали про таких людей на 15 дільницях Бахмутської ОТГ, і на жодній немає виборців на самоізоляції.

Нагадаємо, за 24 жовтня на Донеччині хворіють або перехворіли COVID-19 понад 8500 людей, 89 з них померли. Такі дані надає очільник області Павло Кириленко. Однак в його статистиці ще не враховані деякі хворі та померлі.
Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: