Підтримати
Як краще лікувати дисбактеріоз: поради
Фото з відкритих джерел

Яких видів буває дисбактеріоз та які його характерні ознаки? Детальніше розкажуть спеціалісти компанії enterol.ua — виробники пробіотика, який дійсно допомагає.

В тілі кожної людини до 6 трильйонів невидимих мікроорганізмів, які в нормі нормально співіснують. Та часом під впливом зовнішніх чинників чи при виникненні внутрішнього захворювання цей баланс порушується і розвивається дисбактеріоз. Що ж це за розлад і як з ним впоратись?

Головні особливості дисбактеріозу

Порушення пов’язано з негативними змінами в мікробіоті, яка заселяє різні поверхні тіла — шкіру, слизові, волосся та інші частини. На фоні розладу часто застосовують пробіотик при дисбактеріозі, який допомагає покращити ситуацію, але при цьому варто знати особливості захворювання.

Здебільшого відзначається дисбактеріоз бактеріальний та грибковий, в деяких випадках зустрічається й змішаний. Характеризується переважанням одних мікробів над іншими, при цьому зазвичай відзначається:

  • активне збільшення кількості патогенних бактерій чи грибків над корисною мікрофлорою;
  • значне зменшення корисної мікробіоти з розвитком характерної симптоматики;
  • недостатня видова різноманітність мікробіома, який створився під патогенним впливом.

Найчастіше розвивається дисбактеріоз товстого кишківника, оскільки саме у товстому відділі ШКТ знаходиться левова частка бактеріальної спільноти. Разом з бактеріями цю спільноту утворюють гриби, та подібні до них мікроорганізми (сахароміцети) та архебактерії. Всі вони разом приймають участь у належному функціонуванні кишківника, продукції потрібних для організму поживних речовин.

Часом дисбактеріоз є самостійним розладом, в інших випадках відзначається розвиток порушення на фоні інших захворювань. В будь-якому випадку спершу визначаються симптоми та причини розладу, а вже тільки після того призначається відповідне лікування.

Характерні прояви дисбактеріозу

Найчастіше відзначається:

  • діарея;
  • закреп;
  • метеоризм;
  • біль у животі;
  • здуття кишківника;
  • зниження апетиту.

Додатково можуть виникати симптоми основного захворювання, яке буває спровоковане запаленням, інфекцією чи спадковими патологіями. Тому до перелічених ознак нерідко додається підвищення температури, відрижка чи неприємний присмак у роті, нудота та блювання.

Тести, які допомагають визначити дисбактеріоз

В першу чергу роблять дослідження калу, в результаті якого можна дізнатись про різноманітність мікробіома, наявність корисних бактерій, рівень бутирату, метаболізм харчових волокон, синтез вітамінів. Звісно, немає одного універсального визначення збалансованого мікробіома, у кожного свої індивідуальні особливості. Але деякі загальні характеристики показує аналіз кишкової мікробіоти, завдяки чому вдається виявити головні порушення.

Диверсифікаційний тест — ще один спосіб визначення дисбактеріозу. Встановлює кількість бактерій і їх відсоткове співвідношення, завдяки чому можливо визначити стан мікробіоти.

Методи боротьби з дисбактеріозом

Варто одразу відзначити, що в кожному окремому випадку лікування розладу кишківника — індивідуальне. Найчастіше рекомендують дієтичне харчування, що базується на достатньому вживанні продуктів, багатих клітковиною (фрукти, овочі, горіхи, бобові, злакові).

Зміцнити мікрофлору кишківника допомагають пробіотики, які застосовують з лікувальною або профілактичною метою. В залежності від віку пацієнта, лікар може призначити засоби в капсулах чи у порошку. Останній варіант зручно розводити й давати маленьким дітям. При необхідності пробіотики доповнюють антибіотикотерапію, що дозволяє запобігти дисбактеріозу та іншим подібним порушенням.


Завантажити ще...